Vo Francúzsku skončilo v nemocnici židovské dievča, napadli ho spolužiaci. Na dome rodiny sa potom objavil nápis „nech žije Palestína“

10. 10. 2017 8:02

Desaťročná židovská dievčina skončila po útoku spolužiakov v nemocnici. Dom jej rodiny v Paríži potom niekto poškodil rasistickými grafitmi. O prípade informuje server Echo24.cz na základe informácií servera The Jerusalem Post. Ten hovorí o novom antisemitizme.

Vo Francúzsku skončilo v nemocnici židovské dievča, napadli ho spolužiaci. Na dome rodiny sa potom objavil nápis „nech žije Palestína“
Foto: SITA
Popis: Ilustračná fotografia
reklama

K incidentu so školáčkou malo dôjsť v utorok, rasistické heslá sa na fasáde objavili zrejme o deň neskôr. Dievčina polícii následne povedala, že útoky proti nej nie sú ojedinelé. Z jedného útoku sa dokonca zotavovala desať dní, pretože skončila v nemocnici s ranami v oblasti brucha a rebier.

Grafity na stene domu „do čerta so židmi, smrť židom, nech žije Palestína“ mali vraj dievčinu a jej blízkych zastrašiť. Predtým už rodina podľa servera dostala aj obálku s nápisom „Alláhu akbar“. V nej nechýbala guľka z útočnej pušky.

Dievčinu teraz preradia na inú školu, rodina sa chce potom z lokality odsťahovať. Národný úrad pre ostražitosť voči antisemitizmu všetky tieto incidenty označuje za prejav nového antisemitizmu. Pôvodcovia vraj používajú na ospravedlnenie svojich činov namierených proti židom spor medzi Izraelom a Palestínou.

Celý text si môžete prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Facka, ktorú sme si od prírody možno zaslúžili. Nie je dôvod na paniku, hovorí o koronavíruse guvernér NBS

17:14 Facka, ktorú sme si od prírody možno zaslúžili. Nie je dôvod na paniku, hovorí o koronavíruse guvernér NBS

Koronavírus znamená z pohľadu fungovania ekonomiky na Slovensku, v Európe, vo svete negatívne riziko…