Vlastník Parlamentných listov sa stal majiteľom mienkotvorného denníka Pravda

5. 3. 2018 19:18

Novým vlastníkom PEREX, a. s., ktorý vydáva denník Pravda a prevádzkuje webové portály pravda.sk, varecha.sk, birdz.sk, avizo.sk, moment.sk, je spoločnosť OUR MEDIA SR, a. s. Jej stopercentným akcionárom je česká spoločnosť OUR MEDIA, a. s., ktorú vlastní podnikateľ a senátor Ivo Valenta spolu s mediálnym magnátom Michalom Voráčkom. Do portfólia OUR MEDIA, a. s., patrí niekoľko regionálnych televízií v Českej republike, Regionální televize CZ, televízia Praha TV, televízia TVS, TV Brno1 a webový portál ParlamentníListy.cz a ParlamentnéListy.sk.

Vlastník Parlamentných listov sa stal majiteľom mienkotvorného denníka Pravda
Foto: Reprofoto: Pravda
Popis: Denník Pravda
reklama

„Sme radi, že sme sa dohodli na kúpe PEREX, a. s. Na slovenskom trhu vidíme potenciál na rozvoj našich aktivít. Pravda je silná značka a máme zaujímavé projekty a plány,“ uviedol Michal Voráček, ktorý je konateľom OUR MEDIA SR, a. s., spolu s Janom Svobodom, ktorý zastrešuje aktivity Iva Valentu v oblasti médií a cestovného ruchu na Slovensku. Vydavateľstvo PEREX, a. s., doteraz ovládala spoločnosť Florena, a. s., ktorej stopercentným vlastníkom bol podnikateľ Karol Biermann.

Pravda je najčítanejším mienkotvorným denníkom na Slovensku. Denne ho číta šesť percent slovenskej populácie, čo je asi 260-tisíc ľudí. Vyplýva to z prieskumu MML-TGI za druhý polrok 2017. Prieskum čítanosti pravidelne uskutočňuje spoločnosť MEDIAN SK. Údaje o čítanosti vychádzajú z premennej – čítal(a) posledné vydanie. Pravda je súčasne najpredávanejším mienkotvorným denníkom na Slovensku. Priemerný denný predaj Pravdy v druhej polovici roka 2017 (júl – november) bol 36 169 výtlačkov. Webový portál pravda.sk v mesiaci január 2018 dosiahol 1 556 369 RÚ.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

PRIAMY PRENOS, VIDEO, FOTO Súkromná vesmírna loď Crew Dragon spoločnosti SpaceX odštartovala k ISS. Začína sa nová éra

21:29 PRIAMY PRENOS, VIDEO, FOTO Súkromná vesmírna loď Crew Dragon spoločnosti SpaceX odštartovala k ISS. Začína sa nová éra

Vesmírna loď Crew Dragon spoločnosti SpaceX s ľudskou posádkou v sobotu odštartovala z Mysu Canavera…