Vlastizradca, to by šlo... Pellegrini si robil žarty na úkor Kisku. Zabudol však na mikrofóny

15. 6. 2018 9:08

Prezidentova správa o stave republiky priniesla okrem tvrdej kritiky prezidenta Andreja Kisku aj kontroverzné situácie. Predseda parlamentu Andrej Danko dokonca prerušil Kiskov prejav a vykázal kotlebovcov z pléna. Počas nútenej prestávky si predseda vlády Peter Pellegrini navyše robil žarty na úkor prezidenta. Zabudol však, že sú zapnuté mikrofóny.

Vlastizradca, to by šlo... Pellegrini si robil žarty na úkor Kisku. Zabudol však na mikrofóny
Foto: TASR
Popis: Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska a premiér SR Peter Pellegrini

Prezident Andrej Kiska predstúpil v stredu pred poslancov Národnej rady SR s prejavom o stave republiky.  V ňom Kiska tvrdo skritizoval najmä vládnu koalíciu, pričom sa viackrát dotkol vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky.

Hneď v úvode sprevádzala vystúpenie hlavy štátu napätá situácia. Predseda parlamentu Andrej Danko schôdzu po pár minútach prerušil, lebo poslanci strany ĽSNS vytiahli v pléne vizuálne pomôcky, na ktorých bol nápis Vlastizradca.

Počas nútenej prestávky si požartoval predseda vlády Peter Pellegrini spolu s ministrami práve z hlavy štátu. Upozorňuje na to denník Nový Čas.

„Teraz my zdvihneme papiere a či nám to vyjde,“ začal premiér, pričom počítal svojich kolegov z vlády, či je ich dosť na vytvorenie rovnakého nápisu Vlastizradca. „To by šlo. Laššáková bude držať výkričník, lebo na ňu nevyšlo písmeno,“ smial sa Pellegrini s kolegami.

Následne, pravdepodobne po upozornení ministerky Gabriely Matečnej, zistil, že sú zapnuté mikrofóny. „Ale..., že nás počuť v mikrofóne,“ zbadal sa premiér a zábavu ukončil.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Pomätená Greta! Skončíme katastrofou. Ondřej Neff vytiahol 20 rokov starú predpoveď. Mrazí z toho

23:59 Pomätená Greta! Skončíme katastrofou. Ondřej Neff vytiahol 20 rokov starú predpoveď. Mrazí z toho

Pred viac ako 20 rokmi, v roku 1998, napísal český spisovateľ Ondřej Neff knihu Tma. V roku 2003 pot…