Vlastizrada. Ohrozenie štátu. Nemci žalujú Merkelovú. Všetky trestné oznámenia však boli odložené

30. 8. 2017 22:15

V Nemecku bolo na Angelu Merkelovú od roku 2015 podaných viac ako 1 000 trestných oznámení, ktoré sa týkali jej krokov v migračnej kríze. Adresátom oznámení bolo Spolkové štátne zastupiteľstvo v Karlsruhe, ktoré sa zaoberá prípadmi ohrozenia štátu, a väčšina z nich mala kancelárku viniť z trestného činu vlastizrady.

Vlastizrada. Ohrozenie štátu. Nemci žalujú Merkelovú. Všetky trestné oznámenia však boli odložené
Foto: TASR
Popis: Nemecká kancelárka Angela Merkelová
reklama

Spolkové štátne zastupiteľstvo si však so všetkými oznámeniami hravo poradilo. „Všetky trestné oznámenia sú neopodstatnené,“ povedala tlačová hovorkyňa prokuratúry Frauke Köhlerová pre denník Mannheimer Morgen.

Ten vo svojom článku zároveň uviedol, že drvivá väčšina trestných oznámení mala pochádzať „z kruhov blízkych AfD“. Alternatívu pre Nemecko nemecké médiá prezentujú ako extrémne pravicovú protieurópsku a protiintegračnú stranu.

To, ako vníma nemecký mediálny mainstream stranu, najlepšie ukazuje redakčný komentár, ktorý Mannheimer Morgen k správe pripojil. Jeho titulok znie: Búchajúce guľky AfD.

Hneď v úvode označuje stranu ako „tých Gaulandov, Jungov a tie Weidelové“, ktorí sú v súčasnosti na „svojej drsnej a diskriminačnej predvolebnej ceste“. Títo ľudia by vraj veľmi túžili ukázať národu Angelu Merkelovú pred súdom za vlastizradu.

„Je upokojujúce, že prokuratúra týchto viac ako tisíc oznámení proti Merkelovej zavrhla,“ hodnotí kladne komentátor. AfD, ktorá tieto „nezmysly“ šíri už od roku 2015, tak vraj narušila jej stratégiu. „Je to jednoduché: musíte to neustále opakovať, potom tomu ľudia veria,“ predstavuje spomenutú stratégiu.

To, že sú akékoľvek trestné opletačky spolkovej kancelárky Merkelovej len politickou provokáciou AfD, je vraj po slovách hovorkyne Spolkového štátneho zastupiteľstva úplne zrejmé. Preto sa komentátor v závere obracia priamo na čitateľov: „Prosím vás, buďte obozretní, nenechajte sa týmito búchajúcimi guľkami AfD zviesť z cesty.“

Celý text si môžete v nemčine prečítať TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: jav
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…