Vlak, autobus či bicykel, lepšia bude ministerská limuzína

3. 9. 2018 12:30

Minister dopravy Arpád Érsek sa podelí o miesto vo svojej vládnej limuzíne s občanmi. Rezort dopravy sa totiž púšťa do boja s dopravnými zápchami na slovenských cestách a minister ide príkladom.

Vlak, autobus či bicykel, lepšia bude ministerská limuzína
Foto: TASR
Popis: Árpád Érsek

Zviezť sa do práce s ministrom má šancu každý, kto sa zapojí do novej kampane rezortu dopravy. Štartuje na sociálnych sieťach pod názvom #ideminak. Jej cieľom je zníženie počtu áut, ktoré denne vychádzajú na slovenské cesty. 

Ako upozorňuje Érsek, ministerstvo dopravy robí viacero krokov na podporu verejnej osobnej dopravy, pričom pozornosť venuje najmä posilneniu vlakovej dopravy. Kľúčová je však podľa jeho slov v tomto smere najmä podpora ľudí, ktorí každý deň chodia do práce.

Do novej kampane sa podľa rezortu môže zapojiť každý, kto na cestu do práce využije namiesto auta akýkoľvek alternatívny spôsob dopravy, teda vlak, autobus či bicykel, ale napríklad aj takzvané zdieľané cestovanie. Problémom automobilovej dopravy je totiž aj fakt, že väčšina ľudí cestujúcich autom jazdí sama. Následne sa ľudia môžu pri takejto ceste odfotiť a svoju fotografiu zverejniť na sociálnej sieti s označením ministerstva dopravy a #ideminak. 

Rezort prízvukuje, že občania takto jednak podporia dobrú vec a zároveň niektorých z nich vyžrebujú a do práce sa odvezú zdieľaným cestovaním s ministrom, uviedlo ministerstvo pre Pluska.sk. „Rozhodol som sa, že aj osobným príkladom budem motivovať ľudí, že do práce sa dá ísť aj inak a každý môže zabojovať proti dopravnej zápche,“ vyhlásil Érsek.

PaedDr. Árpád Érsek

  • MOST-HÍD
  • minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Dominik Földes
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kampaňovanie na sieti: Takto Slováci reagujú na najpopulárnejšie príspevky na Facebooku

12:02 Kampaňovanie na sieti: Takto Slováci reagujú na najpopulárnejšie príspevky na Facebooku

Stránky na sociálnej sieti Facebook a webstránky s pochybným obsahom majú viac interakcií na svojich…