Vláda predkladá návrhy, ktoré vracajú Slovensko späť vo vývoji vyspelej spoločnosti, tvrdí Sulík

20.11.2018 23:00

Vláda predkladá návrhy, ktoré ničia atribúty civilizovanej spoločnosti, obmedzujú hospodársku súťaž a vracajú Slovensko späť vo vývoji vyspelej spoločnosti. Vyhlásil to predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík. Vláda má podľa neho na zreteli len udržanie voličov, nie stav krajiny.

Vláda predkladá návrhy, ktoré vracajú Slovensko späť vo vývoji vyspelej spoločnosti, tvrdí Sulík
Foto: TASR
Popis: Richard Sulík

SaS kritizuje napríklad zákon o politických stranách, rekreačné poukazy, obedy zadarmo, zastropovanie dôchodkov či odvod z potravín. "Každý jeden z týchto návrhov samostatne by krajina zrejme zniesla, ale zhluk týchto návrhov, ich interakcia medzi sebou a ich dosah na našu budúcnosť, je vyslovene nebezpečný," uviedol Sulík.

Návrhy označil za populistické. Vláda má podľa neho na zreteli len to, ako si udržať voličov, pričom nemyslí na to, v akom stave odovzdáme krajinu našim deťom a vnúčatám. Časť z týchto vládnych návrhov podľa jeho slov prispieva k deštrukcii demokratickej spoločnosti. 

Predsedníčka poslaneckého klubu liberálov Natália Blahová kritizovala aj "útoky" na mimovládne organizácie, ktoré považuje za cestu k ich likvidácii. Strana Smer-SD sa podľa nej snaží verejnosti vsugerovať, že neziskové organizácie sú nepriateľom štátu. Práve tie však podľa nej napĺňajú svoje poslanie najmä tam, kde štátne organizácie zlyhávajú. "Ak treba urobiť v neziskovom sektore poriadok, tak hlavne tým, že sa treba zbaviť parazitov a 'našich ľudí', ktorí robia tomuto sektoru hanbu," doplnila.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Z Kmotríka sa stal investor do ´bratislavskej vody´. Podnikateľ vysvetlil, prečo to urobil

12:00 Z Kmotríka sa stal investor do ´bratislavskej vody´. Podnikateľ vysvetlil, prečo to urobil

Nikdy som sa netajil svojím záujmom investovať do „bratislavskej vody“, ale do tohto momentu neboli …