Vláda: Na COVID-19 sa pripravia ďalší poskytovatelia zdravotnej starostlivosti

31. 3. 2020 21:40

Na zoznam subjektov hospodárskej mobilizácie pribudnú ďalší poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Dôvodom je situácia okolo pandémie ochorenia COVID-19. Na svojom utorňajšom zasadnutí o tom rozhodla vláda SR.

Vláda: Na COVID-19 sa pripravia ďalší poskytovatelia zdravotnej starostlivosti
Foto:
Popis:
reklama

Ministerstvo zdravotníctva SR totiž predpokladá, že kapacitné možnosti zdravotníckych zariadení, ktoré v súčasnosti slúžia ako subjekty hospodárskej mobilizácie, po vykonaní reprofilizácie lôžkového fondu na infektologický medicínsky odbor nebudú postačovať.

Rezort preto navrhol, aby vláda zabezpečila zapojenie ďalších poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti do prípravy na liečenie a poskytovanie zdravotnej starostlivosti v situácii veľkého nárastu počtu chorých využitím lôžkových kapacít ďalších poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti záväzne tak, že z využitím zákonných možnosti ich ministerstvo zdravotníctva svojím príkazom určí ako subjekty hospodárskej mobilizácie.

Do polovice apríla musí šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) zabezpečiť doplnenie plánu tvorby zásob mobilizačných rezerv, ochranu a obmenu liekov a zdravotníckych pomôcok v mobilizačných rezervách pre slovenské zdravotníctvo.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…