Viacerí liberáli sú proti, Sulík však už rozhodol: O toto mi ide

30. 8. 2019 18:58

Mimoriadny kongres SaS, ktorý zvolal predseda strany SaS Richard Sulík na sobotu 7. septembra, bude. To, či sa ho zúčastnia členovia predsedníctva, ktorí s novou voľbou predsedu nesúhlasia, je podľa slov hovorcu SaS Róberta Bučeka otázka na nich.

Viacerí liberáli sú proti, Sulík však už rozhodol: O toto mi ide
Foto: TASR
Popis: Richard Sulík
reklama

 "Mimoriadny Kongres SaS bol zvolaný do Zvolena na sobotu 7. septembra. Viac ako dve tretiny členov potvrdili svoju účasť. To, či sa na ňom zúčastnia členovia predsedníctva, ktorí nesúhlasia s voľbou nového predsedu, je otázka na nich," reagoval Buček na medializované tvrdenia o výzve viacerých členov strany na zrušenie kongresu. Denník Sme upozornil na výzvu s tým, že ju Sulíkovi adresovala zhruba tretina členov strany vrátane členov predsedníctva.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová už začiatkom augusta pre TASR povedala, že na kongres nepôjde, voliť predsedu nebude a nebude ani kandidovať.

S kongresom nesúhlasia ani podpredsedovia strany Jana Kiššová a Ľubomír Galko, jeho zvolanie ich prekvapilo rovnako ako ďalších členov strany.

Sulík tento mesiac v rozhovore pre ParlamentnéListy.sk na otázku, či je o opodstatnenosti mimoriadneho konkresu presvedčený napriek tomu, že jeho zámeru viacerí členovia predsedníctva nerozumejú, reagoval, že "teraz je na to ideálny čas."  "Strana pôjde do kampane a do volieb posilnená a zomknutá, o to mi ide," vysvetlil šéf liberálov.

Sulík v rozhovore pre náš portál o údajnom vnútornom napätí v strane SaS hovoriť nechcel.

"Nebudem komentovať interné záležitosti, ale garantujem vám, že po mimoriadnom kongrese pôjde strana jednotne a zomknutá do parlamentných volieb,"  zdôraznil Sulík. Celý rozhovor s Richardom Sulíkom nájdete TU.

Autor: TASR/ Redakcia

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Národniari vyzývajú prezidentku, aby neodkladne konala v súvislosti s Istanbulským dohovorom

20:04 Národniari vyzývajú prezidentku, aby neodkladne konala v súvislosti s Istanbulským dohovorom

Poslanci Národnej rady (NR) SR z klubu SNS vyzvali prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby v súvislosti …