Viac špiny ako v politike: Toto už je naozaj len pre silné žalúdky, vraví naštvaná slovenská lyžiarka

27. 12. 2016 18:50

Prečo im hádžu polená pod nohy a čo tým vlastne sledujú? O tom, že situácia v slovenskom športe nie je ideálna, svedčí aj posledný konflikt vo vnútri Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA). Osobné antipatie a nevraživosť začínajú už vo vnútri niektorých športových zväzov miestami pripomínať parlament.

Viac špiny ako v politike: Toto už je naozaj len pre silné žalúdky, vraví naštvaná slovenská lyžiarka
Foto: TASR
Popis: Slovenská lyžiarska reprezentantka Veronika Velez-Zuzulová

Kauzy a rôzne vzťahové konflikty sa netýkajú len politiky, no svoje „čestné miesto“ majú aj vo svete športu, čoho dôkazom je aj súčasný konflikt medzi slovenskými reprezentantmi v lyžovaní a ich domácou strešnou organizáciou.

Jablkom sváru je dokument o štatúte reprezentanta, ktorý bol našim elitným lyžiarom zaslaný e-mailom deň pred Vianocami.

SLA v ňom žiada naše úspešné pretekárky Veroniku Velez-Zuzulovú, respektíve Petru Vlhovú, ako aj bratov Žampovcov o podpísanie, a teda aj potvrdenie spomínaného štatútu reprezentanta.  

Ako sa uvádza v správe SLA, štatút reprezentanta je „najzákladnejší dokument, ktorý musí byť podpísaný každým reprezentantom SLA a ktorý je postavený na základných pravidlách FIS (Medzinárodná lyžiarska federácia – pozn. red.) vyžadovaných od jednotlivca a národného zväzu“. 

Pokiaľ lyžiari odmietnu dokument podpísať, hrozia im bolestivé sankcie. V praxi by to znamenalo neprihlásenie daného lyžiara na preteky pod hlavičkou FIS, čím by mu vlastne bolo odopreté právo pretekať.

V rámci (ne)podpísania dokumentu neexistujú výnimky, pričom termín doručenia podpísaného štatútu je dodnes, teda do 27. decembra.

Ako spomína denník SME vo svojom článku: „V čase, keď sa slovenské lyžiarky pripravujú na Svetový pohár v rakúskom Semmeringu, to je minimálne veľmi nešťastné načasovanie.“

Rozčarovaná je z počínania SLA aj Veronika Velez-Zuzulová. Tá včera prostredníctvom sociálnej siete uverejnila svoj nahnevaný status.

V ňom okrem iného píše: „Každý deň sa ma každý pýta, kedy tú Mikaelu porazím, ale ja mám proti sebe oveľa väčšieho súpera už niekoľko rokov,“ našla paralelu medzi najlepšou lyžiarkou súčasnosti Mikaelou Shiffrinovou a SLA naša reprezentantka.

Na záver dodala: „Ešteže ten šport naozaj milujem, lebo toto už je naozaj len pre silné žalúdky.“

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mr

Ďalšie články z rubriky

Fico musel do nemocnice: Prosím, nech nie sú žiadne špekulácie. Mám obrovský problém...

10:39 Fico musel do nemocnice: Prosím, nech nie sú žiadne špekulácie. Mám obrovský problém...

Predseda Smeru-SD Robert Fico nevystúpi na sneme sociálnych demokratov. Musel odísť do nemocnice pre…