Veľvyslankyňa USA pri Organizácii Spojených národov Haleyová neočakávane odstúpila

9. 10. 2018 19:45

Americký prezident Donald Trump prijal v utorok rezignáciu veľvyslankyne USA pri Organizácii Spojených národov (OSN) Nikki Haleyovej. Informoval o tom spravodajský server BBC.

Veľvyslankyňa USA pri Organizácii Spojených národov Haleyová neočakávane odstúpila
Foto: TASR
Popis: Nikki Haleyová
reklama

V Oválnej pracovni Bieleho domu Trump novinárom povedal, že Haleyová opustí tento post na konci roka po tom, ako odviedla "fantastickú prácu".

Trump jej navrhol, že sa môže vrátiť v inej funkcii. Pred šiestimi mesiacmi mu podľa jeho slov hovorila, že by chcela na istý čas voľno. Dodal, že jej nástupcu vymenuje do dvoch až troch týždňov.

Bývalá guvernérka Južnej Karolíny novinárom povedala, že je "veľmi dôležité pre vládnych predstaviteľov pochopiť, kedy je čas odstúpiť". "Niekedy je dobré striedať ďalších ľudí, ktorí môžu do toho dodať rovnakú energiu a silu," uviedla.

Aj napriek špekuláciám neplánuje podľa vlastných slov kandidovať na prezidentku v roku 2020 a bude podporovať Trumpa, ktorý už ohlásil svoju opätovnú kandidatúru.  

Dcéru imigrantov z Indie potvrdili ako veľvyslankyňu USA pri OSN v januári 2017.

Správa o jej odstúpení prišla po tom, ako bola mesiac dočasnou predsedníčkou Bezpečnostnej rady OSN.

V apríli sa Haleyová (46) dostala do sporu s Bielym domom, keď jeden z Trumpových poradcov naznačil, že predčasne oznámila nové kolo sankcií voči Rusku, pripomína spravodajský server BBC.

Haleyová je najnovšou predstaviteľkou Trumpovej zahraničnej politiky, ktorá opúšťa jeho administratívu. Vo svojich funkciách dlho nepobudli jeho dvaja poradcovia pre národnú bezpečnosť Michael Flynn a Herbert Raymond McMaster, ako aj minister zahraničných vecí Rex Tillerson. 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

23:58 Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

Význam prieskumu, podľa ktorého by nová politická strana Petra Pellegriniho, ak by ju založil, získa…