Večný pesimista Hvorecký žiari šťastím, neonacisti dostali na frak, pochvaľuje si

13. 9. 2015 9:07

Spisovateľ Michal Hvorecký, ktorému pomery na Slovensku najčastejšie robia na čele vrásky, má dôvod na radosť. Výrazná početná prevaha účastníkov koncertu na podporu ľudskosti nad účastníkmi pochodu proti islamizácii ho prinútila zveriť sa so svojimi pocitmi na Facebooku.

Večný pesimista Hvorecký žiari šťastím, neonacisti dostali na frak, pochvaľuje si
Foto: SITA
Popis: Michal Hvorecký (vľavo), spisovateľ
reklama

"Dnes som bol hrdý, že som Bratislavčan. Organizátori Výzvy k ľudskosti robia dobrú a dôležitú prácu – vo voľnom čase a zadarmo. Dobre viem, aké je to na Slovensku nevďačné a do istej miery, žiaľ, aj nebezpečné. Konečne som zažil výrazné prečíslenie neonacistov nielen v Nemecku, ale aj doma," podelil sa o svoje pocity známy spisovateľ na sociálnej sieti.

Hvorecký sa však opäť vrátil k svojej starej téme, a síce pocitu osamotenosti, ktorý so svojimi názormi na Slovensku často zažíva. "Mysliaci človek si tu pripadá osamotený a bezmocný zoči-voči šialeným diskusným fóram a všadeprítomnej nenávisti a propagande. Povzbudí vidieť a vedieť, že sa nájdu tisícky ľudí, ktorí tiež zastávajú menšinový názor. Pretože ľudskosť a tolerancia sú dnes v menšine. Nedeje sa to prvýkrát, na tomto území je to dlhá smutná tradícia," dodáva.

Vo svojom statuse vyzýva všetkých, aby šírili o utečencoch, ale aj o skutočnom stave, v akom sa Slovensko nachádza, pravdu. Podľa Hvoreckého musíme trpezlivo vyvracať klamstvá, i keď to neraz vyzerá ako nadľudská činnosť. Poukazuje napríklad na to, že naša krajina nemôže mať problém s imigrantmi, keďze tu minulý rok dostalo azyl štrnásť žiadateľov. Problém je podľa neho presne opačný: emigrácia Slovákov za hranice, keďže našu krajinu opúšťajú desaťtisíce pracovitých ľudí.

Celý status si môžete pozrieť TU

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor:
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Boris Kollár opäť predseda? Jednoznačne! Hnutie sa "neštiepi, ale je pevné ako jedna skala", uviedol líder

13:20 VIDEO Boris Kollár opäť predseda? Jednoznačne! Hnutie sa "neštiepi, ale je pevné ako jedna skala", uviedol líder

AKTUALIZOVANÉ Post predsedu hnutia Sme rodina potvrdil Boris Kollár. Členovia hnutia ho zvolili na s…