Včera chcel nechať strieľať imigrantov za 25 eur a dnes sa mu smeje internet. Pravdepodobne skončí aj v base

21. 8. 2015 17:40

Na internet zavesil svoj nenávistný inzerát a teraz sa mu to vracia aj s úrokmi. Na sociálnej sieti sa vyskytol inzerát, ktorý vyzýva na „pomoc“ pre Dávida. Nejde ale o peniaze, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Zosmiešňujúci inzerát zaútočil na intelekt mladíka a ešte k tomu zverejnil aj jeho telefónne číslo a celú adresu.

Včera chcel nechať strieľať imigrantov za 25 eur a dnes sa mu smeje internet. Pravdepodobne skončí aj v base
Foto: facebook
Popis: Recesti si autora nenávistného inzerátu si podali. Ponúkajú mu "pomoc"
reklama

Ciberšikana. Aj tak sa dá nazvať lavína, ktorá sa strhla na adresu Dávida Kurňavu. Internet, najmä Facebook zaplavili zosmiešňujúce fotky a videá na jeho adresu. Vo facebookovej skupine Naše Slovensko, ktorá paroduje stránku krajne pravicovej Ľudovej strany - Naše Slovensko, sa dokonca objavil aj inzerát s Dávidovou fotografiou tohto znenia:

„Toto je Dávid Kúrňava.19 ročný mladý muž z rázovitej slovenskej obce Staškov na Kysuciach, ktorý nedávno prostredníctvom inzerátu ponúkal 25 eur za každého zastreleného utečenca v Gabčíkove. Dávid mal ťažké detstvo. Jedným z jeho najväčších životných úspechov bolo, že sa naučil čítať a písať. Zatiaľ síce iba inzeráty, ale naučil sa. Treba Dávida pochopiť. Len nedávno sa v Čadci vyučil za zámočníka a jeho strach, že mu nejakí africkí zámočníci ukradnú prácu je preto úplne pochopiteľný. Dávidovi teraz za jeho inzerát hrozí niekoľko rokov väzenia. Myslíme si preto, že by sme mu mali pomôcť. Spríjemnite Dávidovi pobyt vo väzení zaslaním kvalitnej literatúry a pomôžte mu tak v jeho vývoji.“

V závere inzerátu sa lúčia heslom „Pomôž Dávidovi, pomôžeš svetu!“ a dokonca uvádzajú aj jeho plnú adresu s telefónnym číslom, kde nabádajú, aby mu tam ľudia posielali „Kratšie poučné bájky".

Svojský štýl správania Dávid ukazujeaj na youtube. TU si môžete pozrieť jeho video.

Fotogaléria: - Dávid Kúrňava

Pracovný inzerát, ktorý ponúka prácu na "čistenie"...
Tento mladík ponúkal 25 eur za vraždu imigranta. D...
Recesti si autora nenávistného inzerátu si podali....
Dávid Kúrňava pri svojom youtubovom vystúpení
Dávid Kúrňava pri svojom youtubovom vystúpení sa z...
Dávid Kúrňava pri svojom youtubovom vystúpení. Pol...


Iba devätnásťročný mladík sa neslávne preslávil inzerátom na stránke Bazoš.sk. Krátko po zverejnení textu uviedol pre portál TVnoviny.sk, že: „Najprv som si chcel z toho robiť srandu iba. Ale myslel som to aj trochu realisticky. Proste, keby náhodou ublížili mojej rodine alebo mojim kamarátom, tak by som konal. Nie že by som strieľal, lebo kde by som na to zobral?" vysvetlil inzerát Dávid a svoj čin začína poriadne ľutovať „Keď mi vyvoláva 20 ľudí denne, že kedy sa pôjde do toho alebo kedy sa začne strieľať, už mi to ako sranda nepríde, " priznáva.

Svoj krutý „žart“ ale bude vysvetľovať pred súdom, keďže vyšetrovateľ už Dávida obvinil zo zločinu podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. V prípade odsúdenia mu hrozí basa až na šesť rokov.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Marek Kravjar
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Pellegrini Krajniakovi: Šanta, Žilinka či Špirko ako generálny prokurátor? Na jednom z nich sa vieme zhodnúť

15:41 Pellegrini Krajniakovi: Šanta, Žilinka či Špirko ako generálny prokurátor? Na jednom z nich sa vieme zhodnúť

Vládna koalícia hnutí a strán OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí sa dohodla, že nebude mať spoločného…