VIEME PRVÍ Strana SaS prichádza s novou tímlíderkou. Pôjde o známu tvár

12. 10. 2017 13:00

Opozičná strana Sloboda a Solidarita predstaví novú tvár, ktorá bude tímlídrom pre pôdohospodárstvo. Podľa zdrojov blízkych zo SaS pôjde o riaditeľku Potravinárskej komory Slovenska.

VIEME PRVÍ Strana SaS prichádza s novou tímlíderkou. Pôjde o známu tvár
Foto: rp
Popis: Predseda SaS Richard Sulík a poslanci Karol Galek a Renáta Kaščáková

Najsilnejšia opozičná strana Sloboda a Solidarita sa snaží každú jednu politickú oblasť podchytiť konkrétnou osobou, ktorá sa danej téme venuje a prináša nové návrhy riešení. SaS plánuje dnes predstaviť takéhoto nového tímlídra, tentokrát na pôdohospodárstvo.

Novou tvárou SaS sa tak má podľa zdrojov blízkych liberálnej strane stať riaditeľka Potravinárskej komory Slovenska Jarmila Halgašová, ktorá sa bude venovať pôdohospodárskym a potravinárskym témam. „Je to na slovo vzatá odborníčka s veľkými skúsenosťami. Bude veľkým prínosom nielen pre SaS, ale aj pre odborné témy v rámci politickej scény,“ povedal pre PL zdroj zo SaS.

Jarmila Halgašová Zdroj: Archív OS

Od roku 2005 je Halgašová riaditeľkou Potravinárskej komory Slovenska, ktorá je dobrovoľným združením právnických osôb založeným potravinárskymi firmami pôsobiacimi na Slovensku s cieľom spolupracovať pri obhajovaní spoločných záujmov potravinárskeho priemyslu. V rokoch 1999 až 2005 pritom pôsobila ako hlavný štátny radca pre oblasť potravinárstva a výživy na Ministerstve pôdohospodárstva SR, kde okrem koncepčnej práce participovala na tvorbe legislatívy na národnej i európskej úrovni vrátane negociačných rokovaní o prístupe SR do EÚ.

Halgašová prednedávnom v rozhovore pre PL poskytla reálne fakty o potravinovej sebestačnosti Slovenska, pričom sa podľa nej táto sebestačnosť pri komoditách pestovaných u nás pred revolúciou v roku 1989 pohybovala na úrovni takmer 90 percent. Vplyvom rôznych faktorov každý rok klesala a dnes ju Halgašová odhaduje na 40 percent.

„Slovenské potravinárstvo je dlhodobo finančne poddimenzované. Výsledkom tejto politiky je, že každý rok sa zvyšuje množstvo exportovaných poľnohospodárskych surovín a každý rok sa zvyšuje množstvo dovezených potravín,“ tvrdí riaditeľka Potravinárskej komory Slovenska s tým, že už sedem rokov upozorňujú na pokles slovenských potravín na pultoch obchodných reťazcov. Viac sa dočítate TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Pellegrini bol pri hrobe svätého Cyrila. Dnes ho na osobnej audiencii prijme pápež

8:01 VIDEO Pellegrini bol pri hrobe svätého Cyrila. Dnes ho na osobnej audiencii prijme pápež

Premiér Peter Pellegrini v nedeľu po prílete do Ríma navštívil Pápežské slovenské kolégium sv. Cyril…