VIDEO V Kollárovi zovrela krv. Toto nedovolíme. Fico chce finančne zruinovať rodiny vážne chorých ľudí, varuje

13. 7. 2017 14:02

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár sa opäť raz poriadne rozčúlil. Dôvodom, ako to už býva, je predseda vlády Robert Fico. Podľa jeho názoru sa premiér snaží finančne zruinovať rodiny vážne chorých ľudí. Viac Kollár vysvetlil vo videu.

VIDEO V Kollárovi zovrela krv. Toto nedovolíme. Fico chce finančne zruinovať rodiny vážne chorých ľudí, varuje
Foto: TASR
Popis: Boris Kollár a Robert Fico
reklama

V úvode svojho videa predseda opozičného hnutia Sme rodina Boris Kollár hovorí, že niekedy sa až rozum zastavuje nad tým, aké sociálne balíčky si pre ľudí pripravili štandardní sociálni politici. Podľa jeho slov sa teraz v dielni ministra zdravotníctva Tomáša Druckera chystá, že za nekategorizované lieky si budú musieť ľudia doplatiť až 25 %. Budú tak musieť urobiť aj v prípade, že ich poisťovne odsúhlasia.

„Treba si uvedomiť, že sú to niektoré závažné ochorenia,“ vysvetľuje Kollár a spomína niektoré druhy rakoviny, srdcovocievne ochorenia či Crohnovu a Parkinsonovu chorobu. „Viete, tieto liečby týchto chorôb sú veľmi finančne náročné, tie lieky stoja tisíce eur,“ podotýka Kollár s tým, že pre rodiny to môže znamenať v niektorých prípadoch doplatky v stovkách, v iných prípadoch až v tisíckach eur mesačne.

„To znamená, že toto vám pripravujú štandardní politici, a ja sa nestačím diviť, ako si toto môžu dovoliť,“ dodáva opozičný poslanec. Kollár vo videu prezrádza, že sa často zo strany ľudí stretáva s otázkou, prečo takéto videá robí a prečo dáva návrhy zákonov v parlamente, keď aj tak neprejdú. „To má význam,“ hovorí a pokračuje, že posledným videom, ktoré sa týkalo zvýšenia dane za podlažie, sa mu podarilo vytvoriť taký mediálny tlak, že návrh stiahli. „To znamená, že sa pokakali a pred pár dňami to stiahli, takže aj vďaka týmto videám sa niektoré veci dokážu odvrátiť,“ podotkol s tým, že preto s videami neprestane a naďalej bude na veci upozorňovať.

Zdroj: Facebook/Boris Kollár

Poslanec rovnako pripomenul, že sa im podarilo zastaviť nezmyselné škrtanie liečby už pred tromi mesiacmi. „Tu je premiér, pán riaditeľ, okamžite s tým skončite, lebo ľudia nás rozsekajú,“ napodobnil Kollár Fica v podľa jeho slov tragikomickom videjku, v ktorom volal riaditeľovi Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslavovi Kočanovi. V závere videa Kollár pomenoval aj vinníkov žalostného stavu, v ktorom sa slovenské zdravotníctvo nachádza. „Za toto rozkradnuté zdravotníctvo si môžu títo štandardní politici, ktorí si tam dosadili pucipajtášov, tety Anky, rozkradli to cez masérov Kostkov, cez svoju neschopnosť, že nevedeli riadiť takéto kolosy... Proste dokázali to zruinovať a teraz to chcú sanovať na vás, ale toto nedovolíme,“ uzavrel.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…