VIDEO Tvrdý odkaz premiéra Kiskovi: Prestaňte špiniť diplomatovo meno. Správate sa arogantne a nedôstojne

7. 3. 2019 11:50

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) sa zastal prezidentského kandidáta Maroša Šefčoviča, ktorého podporuje Smer-SD. Kritizoval prezidenta SR Andreja Kisku za jeho vyjadrenia na Šefčovičovu adresu a vyzval ho, aby nešpinil diplomatovo meno. Pellegrini reagoval na video, ktoré zverejnil Kiska na sociálnej sieti.

VIDEO Tvrdý odkaz premiéra Kiskovi: Prestaňte špiniť diplomatovo meno. Správate sa arogantne a nedôstojne
Foto: TASR
Popis: Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska (v popredí), uprostred premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD) a vľavo predseda parlamentu Andrej Danko (SNS)
reklama

"Arogantne, nedôstojne, sediac na stole v miestnosti, kde sa prijímajú najvýznamnejšie návštevy, dehonestuje Maroša Šefčoviča a dokonca sa mu v závere nepriamo vyhráža v súvislosti s diplomatickou kariérou. Toto považujem za prekročenie všetkých rámcov slušnosti a rešpektu voči práci úspešného diplomata," povedal premiér. Podľa Pellegriniho celú kauzu okolo daňových prešľapov firmy KTAG a jej riešenia otvoril samotný prezident.

Podľa Pellegriniho by sa mal preto Kiska radšej venovať vysvetľovaniu svojich daňových káuz, ako špiniť Šefčovičovo meno. "O to viac, že Maroš Šefčovič žije bez káuz a pánovi prezidentovi by mohol byť morálnym príkladom," dodal. Pellegrini kritizoval celkovo prezidentov postoj, jeho prácu "od utorka do štvrtka", ale aj to, že neprispel k zmieru v spoločnosti. "Naopak, tam, kde mohol, vždy radšej prilial olej do ohňa, aby ešte viac rozpútal vášne," povedal Pellegrini.

Premiér by od Kisku taktiež očakával vyjadrenie skôr ku kandidátom s extrémnymi názormi. "Voči tým, ktorí negujú tradície a hodnoty našej minulosti, potierajú zverstvá druhej svetovej vojny či si z kandidatúry robia srandu, a ktorí vážnym spôsobom môžu ohroziť demokratické smerovanie našej krajiny," zdôraznil Pellegrini.

Prezident SR A. Kiska zverejnil v stredu (6. 3.) na sociálnej sieti video, v ktorom tvrdí, že nikdy nebude žiadať o milosť. Reagoval tak na utorkové (5. 3.) vyjadrenie kandidáta na prezidenta Maroša Šefčoviča o možných dohodách medzi kandidátkou Zuzanou Čaputovou a súčasným prezidentom Andrejom Kiskom. Šefčovič narážal na podozrenia z daňových podvodov, ktoré sa týkajú prezidenta i jeho bývalej firmy KTAG.

Šefčovičove vyjadrenia označil Kiska za šírenie fikcie. Zároveň mu však odporučil, aby "trocha viac myslel na svoju budúcnosť a povesť úspešného kariérneho diplomata, keď neuspeje v prezidentských voľbách."

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Otvorili sa volebné miestnosti. Začali sa ôsme voľby do Národnej rady SR 2020

7:00 Otvorili sa volebné miestnosti. Začali sa ôsme voľby do Národnej rady SR 2020

Slováci si v sobotu volia nových poslancov do Národnej rady (NR) SR. V ére samostatného Slovenska id…