VIDEO Truban: Vzťahy v opozícii sa stopercentne zlepšili. Budeme schopní zostaviť silnú vládu

25. 11. 2019 0:01

V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 sa vyjadril volebný líder koalície PS-Spolu Michal Truban aj k nedohode tzv. demokratickej opozície vytvoriť spoločný predvolebný blok. Potvrdil, že dohoda padla na lídrovi strany Za ľudí Andrejovi Kiskovi. Truban v televíznom štúdiu diskutoval s podpredsedom vlády SR pre investície a informatizáciu a podpredsedom Smeru-SD Richardom Rašim

VIDEO Truban: Vzťahy v opozícii sa stopercentne zlepšili. Budeme schopní zostaviť silnú vládu
Foto: Matej Toman
Popis: Michal Truban na archívnej snímke
reklama

Keďže na prelomenie veta prezidentky v prípade predĺženia moratória je potrebných 76 hlasov, je možné, že návrh v pléne parlamentu neprejde.

Naznačil to Raši. "Môže sa stať, že sa to neprelomí, lebo tá sedemdesiatšestka reálna nie je," priznal podpredseda Smeru.

Podľa neho to však nie je kľúčová téma v spoločnosti, dokonca si myslí, že aj v prípade zavedenia 50-dňového moratória by sa prieskumy tak či tak dostali k ľuďom.

Líder Progresívneho Slovenska (PS) Michal Truban povedal, že predĺženie moratória na predvolebné prieskumy na 50 dní nemá opodstatnenie.

"Hnevá ma však to, že tu riešime takéto nepodstatné hlúposti namiesto ozajstných problémov krajiny," poznamenal.

Truban: Je mi jasné, že nedohoda nie je najlepší signál

Truban sa takisto vyjadril k tohtotýždňovému neúspešnému pokusu o vytvorenie predvolebnej koalície zo strán demokratickej opozície.

Potvrdil, že dohoda padla na lídrovi strany Za ľudí Andrejovi Kiskovi, ktorý bol ochotný pristúpiť len na veľkú šesťkoalíciu.

"Je mi jasné, že nedohoda nie je najlepší signál pre voličov,“ priznal Truban, zároveň vylúčil, že by pred odovzdaním kandidátok (1. 12.) prišlo ešte k jednému pokusu zostaviť predvolebnú koalíciu. Nebráni to však podľa neho dohode po voľbách.

"Naopak, som presvedčený, že budeme schopní spolu sa dohodnúť a zostaviť silnú vládu, tie vzťahy v opozícii sa stopercentne zlepšili," vyhlásil.

Raši: Aj gazda tvrdil, žeso Smerom nepôjde

Raši v otázke povolebnej spolupráce opakovane vylúčil spojenie Smeru s ĽSNS, všetko ostatné sa bude podľa neho riešiť až po voľbách.

Nevyrušuje ho ani to, že mnohé opozičné či mimoparlamentné subjekty dôrazne vylučujú dohodu so Smerom.

"Aj gazda tvrdil, že jeho strana do spolupráce so Smerom nepôjde a potom bola vo vláde. Všetko sa rozhodne až po voľbách," upozornil.

"Ja už teraz zarazím optimizmus pána Rašiho, my do spolupráce so Smerom nepôjdeme," povedal na to Truban.

Truban priznal, že účasť v politických diskusiách nie je jeho obľúbená aktivita

Po nedeľňajšej televíznej debate volebný líder koalície PS-Spolu na sociálnej sieti priznal, že chodenie do diskusií veru nemusí.

"Pred tým, ako som šiel do politiky, som politické diskusie veľmi nesledoval. Načo by som si kazil nedeľu sledovaním hádajúcich sa politikov, nie? :) Karta sa obrátila a teraz do tých diskusií musím chodiť – a stále to nie je moja obľúbená aktivita. Do politiky som totiž nešiel preto, aby som debatoval v telke, ale aby som reálne pracoval a posúval veci dopredu," napísal Truban.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…