VIDEO Trotlovia, chudáci a úbožiaci na internete, častuje Fico svojich neprajníkov na sociálnych sieťach a pozýva ich na spoločné cvičenie

15.7.2017 13:30

Premiér Robert Fico je na sociálnej sieti čoraz aktívnejší. Po široko medializovanej fotke s dievčaťom v kroji sediacom Ficovi na kolenách a následnom videoodkaze pre všetkých, ktorí sa nad ním pohoršovali, je tu ďalšia prezentácia. Oficiálny facebookový profil Roberta Fica zdieľa krátky rozhovor o jeho zdravotnom stave, ale ani tu sa premiér nevyhol verbálnemu útoku na časť používateľov internetu.

VIDEO Trotlovia, chudáci a úbožiaci na internete, častuje Fico svojich neprajníkov na sociálnych sieťach  a pozýva ich na spoločné cvičenie
Foto: ReproFoto: Facebook R. F.
Popis: Robert Fico so svojím psom
Na predsedu vlády Roberta Fica sa v uplynulých dňoch spustila lavína kritiky na sociálnych sieťach za to, že si na žatve posadil na kolená mladú devu v kroji. Nasledovalo video s odpoveďou premiéra, ktoré sa objavilo na Facebooku a za pár dní ho videlo viac ako 100-tisíc používateľov tejto siete. Ľudí, ktorí kritizovali zábery s dievčaťom v kroji, v ňom Fico označuje za „zúfalcov a chudákov“. V podobnom duchu sa vyjadril aj v rozhovore o svojom zdraví. 
 
Pri pravidelnom behu so psom na bratislavskej hrádzi Dunaja Fica vyspovedal portál Tivi.Cas.sk. Hlavnou a jedinou témou takmer šesťminútového videa bolo premiérovo zdravie a jeho vzťah ku športovaniu, ale ani do tejto témy Fico nezabudol prepašovať odkaz pre svojich kritikov. Záznam zdieľal premiér na svojom oficiálnom facebookovom profile. 
 
„Toto je jeden zo spôsobov, ako dokážem potom reagovať s takými menšími nervami na veci, ktoré ma trápia,“ zdôvodnil Fico svoje tréningové návyky približne v polovici videa. Neskôr priznáva, že skúša pri rehabilitácii aj alternatívne druhy medicíny. „Významne mi pomohla akupunktúra,“ vraví premiér.

Trotlovia, chudáci a úbožiaci

Vo videu padne aj otázka, koľko „klikov“ dnes premiér robieva, keďže sa kedysi chválil tým, že ich robil až tisíc. Odpovedi na nevinnú otázku sa Fico vyhol a vzápätí prešiel do protiútoku na svojich odporcov z radov internetovej verejnosti. „Zbytočne. Viete, to je tak, že poviem nejaké číslo a tí trotlovia, chudáci a úbožiaci na internete spustia veľkú zábavu, takže kto chce, nech ide so mnou a uvidí. Ak máte čas, poďte so mnou a uvidíte,“ pozýva Fico internetových neprajníkov na spoločné cvičenie. 
 
Tréningový plán premiérovi vraj nikto špeciálne nepripravuje, lebo väčšinou dobre mienené rady na oddych od skúsených inštruktorov a odborníkov na rehabilitáciu nepočúva. „Ja spôsobujem vrásky komukoľvek, kto sa vyzná v športovaní, pretože veľmi málo oddychujem z hľadiska nejakej rehabilitácie,“ zdôvodňuje premiér. 
 
Zdroj: tivi.cas.sk
 
V závere rozhovoru venovanému výhradne zdraviu a rehabilitácii Fico tvrdí, že je absolútne zdravý a vo výbornej kondícii. Na otázku, akú operáciu to vlani vlastne podstúpil, odmietol predseda vlády odpovedať. „Zdravotný stav ani rodinu nepoužívam na politiku,“ uzatvára Fico rozhovor o svojom zdraví pre portál Tivi.Cas.sk. 

Veľa zdravia, ale aj nenávisti 

Pod statusom Roberta Fica, v ktorom sa s ľuďmi podelil o rozhovor na hrádzi, sa spustila lavína odkazov. Niektoré z nich boli poriadne kritické až nenávistné, ale našlo sa aj množstvo takých, v ktorých ľudia priali premiérovi veľa zdravia.
 
„Neodpovedáte na otázky bulváru na tlačovkách, ale keď o vás píšu ružovo, tak si to aj postnete na FB (Facebook). To je také milé,“ konštatuje na Ficovom profile používateľ sociálnej siete menom Tomáš. 
 
Nájdu sa aj komentáre plné irónie a odporu voči predsedovi vlády. „Robo, uzdrav sa čo najskôr, aby si mohol sedieť a užiť si chládok čo najdlhšie,“ odkazuje istý Viktor Ficovi v ďalšom z desiatok komentárov. 
 
Ani narážky na niekdajšie členstvo Roberta Fica v komunistickej strane nie sú v pestrom výbere komentárov výnimkou. „Zrazu je birmovanému komunistovi dobrý aj Nový Čas,“ naráža na nie práve dobré vzťahy medzi Ficom a slovenským bulvárom Štefan. 
 
Komentáre pod statusom Roberta Fica
Komentáre pod statusom Roberta Fica (Zdroj: ReproFoto Facebook/Robert Fico)
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Traja aktivisti nemôžu najsilnejšej strane diktovať, kto má byť minister vnútra! To budú medvede vyberať, kto má viesť rezort životného prostredia? Pýta sa Fico

19:45 Traja aktivisti nemôžu najsilnejšej strane diktovať, kto má byť minister vnútra! To budú medvede vyberať, kto má viesť rezort životného prostredia? Pýta sa Fico

Strana Smer-SD nie je na jedno použitie. Prekonala mnoho krízových situácií, ale vždy sa vrátila nas…