VIDEO Tento pohľad vás zabolí. Islamisti zverejnili, ako vychovávajú siroty, ktorým nemá kto pomôcť. Najprv hračky a dobré jedlo, potom kopance do brucha a rozkroku

4. 3. 2016 18:30

To, že fanatici zoskupení v teroristickej organizácii Islamský štát učia svojmu „remeslu“ aj malé deti, nie je žiadne tajomstvo. Najnovšie video z dielne ISIS však ukazuje, ako ich trénujú, pričom dospelí radikáli nemajú s deťmi najmenšie zľutovanie. Smutné je, že tieto deti sú v sirotincoch a odtiaľ ich cvičia ako ďalšiu generáciu džihádistov.

VIDEO Tento pohľad vás zabolí. Islamisti zverejnili, ako vychovávajú siroty, ktorým nemá kto pomôcť. Najprv hračky a dobré jedlo, potom kopance do brucha a rozkroku
Foto: Repro/Daily Mail
Popis: Tréning detí pod kontrolou Islamského štátu

V rámci svojej chorej propagandy sa radikáli z ISIS rozhodli často využívať i malé deti. Samozrejmosťou je aj očakávanie, že podobné materiály budú šokovať západnú verejnosť. A tak sa na svetlo sveta dostalo aj nové video s typickou čiernou vlajkou v pozadí, ktoré najprv zobrazuje šťastné deti s hračkami a jedlom. Tie sú však v sirotinci, lebo ich džihádistickí rodičia umreli. No dlho si bezstarostné detstvo a líškanie sa starších neužijú. Musia totiž znášať tvrdé tréningy na úrovni dospelých.

Lámu na nich palice, tvárou rozrážajú betónové dlaždice

ISIS to má vymyslené v rámci svojej propagandy dokonale. Nikdy nezabudne zdôrazniť, ako sa deti žijúce na území ovládanom skupinou, ktorá akoby vyliezla zo stredoveku, majú dobre. Aj keď sú v sirotinci. Ale majú pestrofarebné hračky, džús, ovocie, dospelých, ktorí sú k nim vľúdni, usmievajú sa…

Skoro dokonalá idylka. V uvedenom videu ISIS bagatelizuje džihád a zábery nezobrazujú násilie a smrť, ale pomalú plavbu na loďke, prípravu večere pri vode či spokojné deti.

Deti sa u islamistov tvária na prvý pohľad spokojne. Foto: Repro/Daily Mail

Deti sa u islamistov tvária na prvý pohľad spokojne. Foto: Repro/Daily Mail

Niekedy však naopak „mediálni experti“ z ISIS namixujú celkom inú dávku propagandy, keď sa z nevinných detí stávajú vrahovia. O tom, ako Islamský štát vníma detských bojovníkov, sme písali TU. Znepokojujúce je ale aj to, že na boje nevyužíva ISIS len malých chlapcov, ale aj dievčatá. Len včera sme písali o 12-ročnej dievčine, ktorá v severnom Iraku popravila päť žien a lekára.

Deti musia v rámci tréningu povinne kľukovať. Foto: Repro/Daily Mail

Deti musia v rámci tréningu povinne kľukovať. Foto: Repro/Daily Mail

Ďalšie video už ako idylka rozhodne nepôsobí. Siroty na ňom podstupujú tvrdý tréning, pričom povinné kľukovanie či drepovanie možno považovať ešte za tú najľahšiu časť. Nastupuje totiž skúška ohňom, keď príde medzi deti dospelý, ktorý do nich kope a bije ich, no oni to musia zniesť bez najmenšieho náznaku bolesti či zdesenia.

Samozrejmosťou sú kopance do brucha či do rozkroku. No mladí chlapci pokorne vyskočia a zaujmú vyrovnanú polohu. Ďalšou „úlohou“ je vydržať lámanie palice na tele či betónových dlaždíc na tvári. A ďalšou povinnou časťou školenia je aj trénovanie vonku so zbraňami v rukách.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Radka Turoňová
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Súd rozhodol v prípade tragického výbuchu v Prešove. Trojica obvinených putuje do väzby

18:23 Súd rozhodol v prípade tragického výbuchu v Prešove. Trojica obvinených putuje do väzby

Traja obvinení z trestného činu všeobecného ohrozenia v súvislosti s výbuchom plynu v jednom z prešo…