VIDEO Sulík predstavil svoj návrh kandidátky: Nicholsonová dvojkou, trojka je rezervovaná

30. 9. 2019 11:41

Predseda SaS Richard Sulík predstavil svoj návrh kandidátky strany do parlamentných volieb.

VIDEO Sulík predstavil svoj návrh kandidátky: Nicholsonová dvojkou, trojka je rezervovaná
Foto: TASR
Popis: Richard Sulík počas tlačovej konferencie strany SaS pri príležitosti predstavenia kandidátky strany do parlamentných volieb 30. septembra 2019 v Bratislave.
reklama

Povedie ju Richard Sulík, číslom dva na jeho návrhu je Lucia Ďuriš Nicholsonová. Tretie miesto zatiaľ neobsadil, čaká na vyjadrenie Jany Kiššovej.

Na kandidačnej listine sú aj viacerí poslanci Národnej rady (NR) SR a tiež exriaditeľ RTVS Václav Mika a šéf Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

"Kandidátku som tvoril tak, aby boli pri každom kandidátovi splnené dve podmienky: musí to byť človek, za ktorého dám ruku do ohňa ako líder kandidátky, a musí to byť človek, kandidát, ktorý prispeje k tomu, že poslanecký klub po voľbách bude stabilný," zdôraznil Sulík.

Dodal, že kandidátku budú ešte členovia strany schvaľovať na nominačnom kongrese.

Bývalý riaditeľ RTVS Václav Mika (vľavo) a predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík počas pondelkovej tlačovky. Zdroj: TASR

"Toto je najdemokratickejší možný spôsob, ako kandidátku schváliť," skonštatoval s tým, že to nie je prvýkrát. Poukázal tiež na to, že každý člen má právo predložiť návrh kandidátky.

"Čakajú nás tie najdôležitejšie voľby," zdôraznila Ďuriš Nicholsonová s tým, že bude rešpektovať názor voličov.

Ak sa jej podarí získať viac hlasov ako v predchádzajúcich parlamentných voľbách, bude to brať ako vyjadrenie názoru voličov a vráti sa z Európskeho parlamentu.

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová počas tlačovej konferencie strany SaS pri príležitosti predstavenia kandidátky strany do parlamentných volieb 30. septembra 2019 v Bratislave. Zdroj: TASR

Predseda BSK Droba na otázku, ktorý mandát v prípade jeho zvolenia do NR SR uprednostní, odpovedal, že to budú riešiť potom. "Práca župana ma naozaj baví, takže určite ostanem županom na 100 percent. Čo s mojim mandátom, o tom sa budem baviť s vedením strany a predsedom Sulíkom po voľbách," priblížil.

V súvislosti s tým, či budú na kandidátke aj členovia Demokratického jadra SaS ako Ľubomír Galko, Natália Blahová či Jozef Rajtár, opätovne zdôraznil potrebu stability poslaneckého klubu, ktorý vznikne po voľbách.

Medzi 15 menami, ktoré Sulík v pondelok predstavil, nie sú.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nevický: Podpora podnikateľov od štátu je pomalá a nedostačujúca

13:50 Nevický: Podpora podnikateľov od štátu je pomalá a nedostačujúca

Prišiel na psa mráz a aj na naše slová o neadekvátnom, skokovom navyšovaní minimálnej mzdy v minulos…