VIDEO Sulík opäť udrel na Brusel. Najnovšie sa zastal Čechov

30.5.2016 12:05

Európska únia a jej rozhodnutia majú na Slovensku viacero kritikov, medzi ktorých patrí aj líder liberálov Richard Sulík. Ten tentoraz kritizuje reakciu EÚ na hlasovanie, ktoré sa uskutočnilo minulý týždeň v susednom Česku, a ako Sulík uvádza: „Českí poslanci si dovolili hlasovať inak.“

VIDEO Sulík opäť udrel na Brusel. Najnovšie sa zastal Čechov
Foto: SITA
Popis: Richard Sulík v centrále SaS

Predseda SaS Richard Sulík vo svojom videoblogu, ktorý zdieľa na sociálnej sieti, kritizuje vyjadrenia Európskej únie. Tá má reagovať na výsledok minulotýždňového hlasovania o zákone o zákaze fajčenia u našich západných susedov. V hlasovaní poslanci rozhodli, že zákon neprešiel, a ako hovorí Sulík hneď v úvode videoblogu, je to tak už po niekoľkýkrát. „Približne dvadsať rokov sa tam pod takým jemným a niekedy aj menej jemným tlakom Európskej únie snaží česká vláda niečo prijať, ale zatiaľ sa to nepodarilo,“ spresňuje.

Zdroj: Facebook/Richard Sulík

Fakt, že zákon opäť neprešiel, je podľa Sulíka v poriadku. „Je to rozhodnutie suverénnej krajiny,“ hovorí a dopĺňa, že by to tým malo byť vybavené. „Ale nie je to tak. Európska únia sa už nechala počuť, že budú krátiť dotácie pre Čechy a inak teda vyvíjať nátlak,“ hovorí. Podľa lídra liberálov práve „tu sa teraz ukazuje, ako sa Európska únia stará do vecí, do ktorých ju nič nie je“. Sulík vysvetľuje, že v zakladateľských zmluvách sa píše, že „to, čo vedia členské krajiny vyriešiť samé, si budú riešiť samé“. Dôsledky takého konania sú podľa neho viditeľné v tom, že „ľudia tú Európsku úniu majú čím ďalej, tým menej radi“.


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kočner v putách. Všade samí kukláči. PRVÉ FOTO z razie

9:15 Kočner v putách. Všade samí kukláči. PRVÉ FOTO z razie

VIDEO/FOTO Policajné komando od skorých ranných hodín vykonáva domové prehliadky v nehnuteľnostiach,…