VIDEO Štefanec kritizuje SNS za samostatný odvod pre obchody

21. 10. 2018 19:08

Samostatný odvod pre obchodné reťazce vyvolal už viacero diskusií, čo všetko môže spôsobiť. Europoslanec Ivan Štefanec tvrdí, že ide o nezmysel, ktorý bude mať za následok iba jednu vec – a teda, že domácnosti prídu o viac peňazí ako doteraz.

VIDEO Štefanec kritizuje SNS za samostatný odvod pre obchody
Foto: TASR
Popis: Ivan Štefanec
reklama

Podľa Štefanca si vláda napriek dobrej ekonomickej situácii neustále vymýšľa nezmysly, ktorými vydiera občanov. Ako príklad uviedol posledný návrh zákona z dielne SNS o zavedení dodatkového odvodu pre obchodné reťazce – 2,5 percenta z ich čistého zisku. „Tieto peniaze by išli do istého špeciálneho fondu, odkiaľ by vláda prerozdeľovala peniaze svojim kamarátom. Takýto nezmysel môžu vymyslieť len smeráci a snsáci. To je presne ich štýl – obrať ľudí na daniach a odvodoch, ktoré potom môžu prerozdeľovať,“ kritizuje europoslanec.

Dodáva, že daný návrh spôsobí ďalšie zvyšovanie cien potravín, nesúhlasí však s tvrdením a odôvodnením národniarov, že týmto spôsobom chcú podporiť slovenské výrobky, pričom na to doplatí každá slovenská rodina. „Priemerná päťčlenná rodina zaplatí na tejto Dankovej dani 100 eur ročne. Budú sa skladať všetci občania a táto rodina zaplatí stovku štátu, ktorú národniari a smeráci aj tak prehajdákajú. Takéto nápady treba odmietnuť a hovoriť, aké škodlivé následky má politika Smeru a celej vládnej koalície,“ uzatvára.

O danom návrhu sa bude rokovať na 35. schôdzi NR SR, ktorá sa začala v utorok 16. októbra. Viacerí odborníci nad ním dvíhajú prst, že daný odvod ako taký poškodí nielen slovenské domácnosti, ale pre podnikateľov to bude znamenať vyššiu byrokratickú záťaž. Viac sme o tom písali TU.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: PH
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…