VIDEO Ste otrokári! Veteránka britskej pravice rozbúrila Európsky parlament

11. 7. 2019 6:00

Britská europoslankyňa Ann Widdecombeová všetkým europoslancom od pľúc povedala, čo si o nich myslí. Prirovnala svojich kolegov k otrokárom a kolonizátorom, od ktorých sa treba oslobodiť.

VIDEO Ste otrokári! Veteránka britskej pravice rozbúrila Európsky parlament
Foto: ReproFoto YouTube
Popis: Ann Widdecombeová, britská europoslankyňa
reklama

Ann Widdecombeová si toho vo svojich 81 rokoch pamätá naozaj veľa. Medzi rokmi 1987 až 2010 bola britskou konzervatívnou poslankyňou. Pamätá si teda ešte éru Margaret Thatcherovej ako premiérky. Pamätá si však aj jej pád a všetko, čo po ňom v britskej politike prišlo.

A so svojou skúsenosťou prehovorila ako novozvolená europoslankyňa za Stranu brexitu na pôde Európskeho parlamentu. Svojich kolegov europoslancov prirovnala k feudálnym barónom a dokonca aj k otrokárom, ktorým sa treba vzoprieť. A zdôraznila, že je veľmi rada, že sa Briti vzopreli a EÚ skôr či neskôr opustia. Sama by bola najradšej, keby sa to stalo hneď, ako to bude možné.

Dáma si totiž myslí, že pokiaľ má Európsky parlament reprezentovať ideály demokracie, potom ide vlastne o zradu voličov zo všetkých krajín EÚ. „Pretože toto miesto nie je ani trochu demokratické,“ hrmela dáma zo svojho postu.

„V histórii sa stále opakuje situácia, keď sa utláčaní ľudia obracajú proti svojim utláčateľom. Otroci proti svojim vlastníkom, roľníci proti svojim barónom, kolónie, pán Verhofstadt, proti ríšam,“ udrela v narážke na svojho kolegu europoslanca, bývalého belgického premiéra a liberálneho politika Guya Verhofstadta.

„Nezáleží na tom, ktorý jazyk použijete, my odchádzame a sme radi, že odchádzame,“ dodala teatrálne politička vo svojom vystúpení. U svojich britských kolegov sa potom dočkala potlesku.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bodva plná plastového odpadu. Pri čistení pomáhali aj dobrovoľníci z osady. Budaj plánuje zmenu zákona

18:16 Bodva plná plastového odpadu. Pri čistení pomáhali aj dobrovoľníci z osady. Budaj plánuje zmenu zákona

Do sobotňajšieho čistenia úseku rieky Bodva v katastri obce Jasov v okrese Košice-okolie, ktorú zapl…