VIDEO Poslanec kopol oponenta do hlavy. Potom vyšiel von a nastalo poriadne jačanie

24. 11. 2015 17:49

Poslanec ukrajinského parlamentu, bývalý aktivista z Majdanu a veliteľ štvrtej roty Batalion Dneper-1 Volodymyr Parasjuk pri verejnom zasadnutí protikorupčného výboru napadol zamestnanca a zástupcu veliteľa hlavného oddelenia pre boj s korupciou a organizovaným zločinom ukrajinskej Služby bezpečnosti Vasilija Pisného, ktorého práve Parasjuk považuje za jedného z hlavných ukrajinských korupčníkov.

VIDEO Poslanec kopol oponenta do hlavy. Potom vyšiel von a nastalo poriadne jačanie
Foto: Reprofoto, youtube
Popis: Volodymyr Parasjuk nakopol zamestnanca ukrajinskej Služby bezpečnosti Vasilija Pisného

Dvadsaťosemročný politik Volodymyr Parasjuk napadol o dosť staršieho Pisného kopnutím do hlavy po tom, čo Pisnyj povedal, že on urobil pre Majdan viac než Parasjok. Poslanca od Pisného odtrhli a ten potom emotívne vysvetlil prítomným médiám, že týmto spôsobom bránil svojou česť a tiež česť Majdanu a že je pripravený za svoje správanie niesť zodpovednosť. Na adresu Pisného povedal, že pre Majdan neurobil nič a len vyčkával, ako sa situácia s Janukovyčom vyvinie.O niečo neskôr sa Parasjuk verejnosti za svoje správanie ospravedlnil, aj keď zopakoval, že vie, prečo tak urobil a je pripravený niesť následky.

Poslanec Parasjuk sa stal členom ukrajinského parlamentu v roku 2014 a bol zvolený ako nezávislý. Teraz má pôsobiť vo frakcii Úkropu - strany, ktorá je v opozícii k dnešnej Porošenkovej vláde, ale má ešte vyhranenejšiu nacionalistickú rétoriku. Predtým pôsobil ako aktivista na euromajdane a potom ako dobrovoľník v Dnepropetrovsku v Batalione Dneper-1 v pozícii veliteľa štvrtej roty. Za službu v rámci Antiteroristickej operácie (ATO) na Donbase Parasjuka na Ukrajine vyznamenali.

Násilné vystupovanie nie je pre Parasjuka ničím zvláštnym. Napríklad na začiatku novembra 2015 bol protagonistom ďalšieho incidentu s prvkami fyzického a slovného násilia v súdnej sieni, kde malo dôjsť k pojednávaniu so zatknutým predsedom Úkropu Henadijom Korbanom.

Podľa informácií médií sa Vasilij Pisnyj v súvislosti s telesným napadnutím obrátil na súd.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Opäť BLOKÁDA! Dopravcovia prosia o pochopenie a podporu. Kamionisti od utorka obnovujú štrajk

21:59 Opäť BLOKÁDA! Dopravcovia prosia o pochopenie a podporu. Kamionisti od utorka obnovujú štrajk

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) od utorka (28. 1.) od 8.00 h začína organizovať protestné zhroma…