VIDEO Polícia nevyšetruje megazlodejiny, lebo ministrom je pán Kaliňák, vyhlasuje Štefan Harabin a pýta sa, prečo šéf rezortu vnútra ešte neodstúpil

14. 6. 2016 16:00

Kauza Bašternák, ktorá otriasa ministerským kreslom Roberta Kaliňáka, nenechala chladného ani bývalého predsedu najvyššieho súdu Štefana Harabina. Ten na sociálnej sieti bez servítky povedal, čo si myslí o zverejnení účtov šéfa rezortu vnútra.

VIDEO Polícia nevyšetruje megazlodejiny, lebo ministrom je pán Kaliňák, vyhlasuje Štefan Harabin a pýta sa, prečo šéf rezortu vnútra ešte neodstúpil
Foto: SITA
Popis: Štefan Harabin
reklama
Podľa Štefana Harabina je „zverejňovanie účtov zo strany pána Kaliňáka mediálne ohlupovanie mozgov na odpútanie od jadra problému“. Svoju trošku kritiky pritom schytali aj niektorí novinári. „Nikto z prestitútov, mimovládiek ani od opozičných politikov sa zatiaľ nepýtal pána Kaliňáka, načo sú mu ďalšie dva byty v susedstve jeho bytu a odkiaľ má toľko peňazí na ich kúpu,“ uvádza niekdajší predseda najvyššieho súdu. 
 
„Môže si to dovoliť radový alebo akýkoľvek občan Slovenska i s nadpriemerným platom?“ pýta sa Harabin a jedným dychom si aj odpovedá, že také niečo si obyčajný Slovák jednoducho dovoliť nemôže. „Politici typu pána Kaliňáka áno, lebo ich majetkové priznania sú, žiaľbohu, iba formálne,“ tvrdí Harabin. 
 
Majetkové priznania politikov sú podľa bývalého šéfa najvyššieho súdu „bez takej konkrétnej detailizácie, akú schválili pre sudcov“. Sudcovia sa však podľa Harabina nesťažujú. „Ale prečo to politici pre seba neurobili, keď hovoria stále, že sudcovia sú korupční a sudcovia sú problém tejto spoločnosti? Pre seba to neurobili len preto, aby mohli na drzovku kradnúť a korumpovať sa navzájom,“  dodáva. 
 
Harabin sa pýta aj na to, či môže NAKA (Národná kriminálna agentúra), ktorej riaditeľ personálne podlieha ministrovi Kaliňákovi, niečo vyšetriť ohľadne korupcie spájanej s ministrom samotným. „Je to na posmech, je to urážka slušných ľudí, keď takýto človek ako pán Kaliňák pochádzajúci z prostredia Steinhübela (bývalého mafiánskeho bosa prezývaného Žaluď) je na čele ministerstva vnútra“, zdôrazňuje. 
 
Podľa Harabina „polícia nešetrí megazlodejiny, lebo ministrom je pán Kaliňák“. Na záver videa vyťahuje Harabin na Kaliňáka ďalší tromf v podobe nevyriešeného úteku väzňa z nápravného zariadenia v Leopoldove. „Ja sa verejne pýtam pána Kaliňáka, prečo ešte neodstúpil, keď doposiaľ väzeň, ktorý utiekol z Leopoldova, nebol chytený?“ pýta sa Harabin a pripomína, že väzeň na úteku môže byť nebezpečný pre svoje okolie.  
 
Pri videu, ktoré má necelé štyri minúty, je na Facebooku krátky Harabinov status, z ktorého srší istá dávka sarkazmu. „Dovolí pán Kaliňák, aby ho šetrila jeho NAKA alebo politickí prokurátori SMERu, páni Kováčik, resp. Čižnár,“ konštatuje Harabin na sociálnej sieti pri svojom videu, v ktorom približuje svoj postoj k celej kauze. O tom, ako prokuratúra postupuje v kauze Bašternák, sme písali TU
 
Na video, ktoré Harabin zverejnil na svojom facebookovom profile v noci z pondelka na utorok, si za 13 hodín od uverejnenia kliklo viac ako 17-tisíc používateľov. Vyše 400 ich tento videostatus zdieľalo aj na svojich profiloch. 
 
VIDEO Harabin o kauze ministra Roberta Kaliňáka

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Voľby sa skončia až o 23. hodine. Predĺžené je aj moratórium

13:01 Voľby sa skončia až o 23. hodine. Predĺžené je aj moratórium

Niektoré volebné miestnosti ostanú počas sobotných parlamentných volieb otvorené až do 23.00 h. „Vo …