VIDEO Policajti pri zásahu v Bratislave postrelili dievča. Útočník, po ktorom išli, pobodal príslušníka finančnej správy, zranil aj policajta

31. 5. 2019 16:15

Tesne pred piatkovou streľbou na Obchodnej ulici v Bratislave bol zranený policajt, na ktorého sa vrhol útočník. Potvrdila to polícia na sociálnej sieti.

VIDEO Policajti pri zásahu v Bratislave postrelili dievča. Útočník, po ktorom išli, pobodal príslušníka finančnej správy, zranil aj policajta
Foto: facebook.com/policiaslovakia/
Popis: Policajné zábery z miesta streľby na bratislavskej Obchodnej ulici.

 "Policajti sa snažili odháňať ľudí preč, aby získali bezpečný priestor na zásah voči mužovi. Keďže si však dovolil útočiť priamo na ozbrojených policajtov, nemal by zábrany bodnúť kohokoľvek naokolo, a preto bolo okamžité konanie nevyhnutné," vysvetľuje polícia.

Incident, ktorý vyústil do streľby na Obchodnej ulici v Bratislave, sa začal pred Ministerstvom financií SR na Štefanovičovej ulici. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

Útočník sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva. Tú strážia colníci z finančnej správy. "Útočník priamo pred budovou ministerstva pobodal príslušníka finančnej správy. Náš kolega je hospitalizovaný v nemocnici, našťastie, bol pri vedomí, o čom sa priamo v nemocnici presvedčili aj minister financií Ladislav Kamenický a prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová," uviedla Skokanová.

Na Obchodnej ulici v Bratislave sa v piatok strieľalo. Polícia popoludní dostala informáciu o mužovi, ktorý mal nožom napadnúť zamestnanca bezpečnostnej služby finančnej správy a takto ozbrojený sa začal pohybovať po centre Bratislavy.

"Vyhrážal sa okoloidúcim ľuďom vrátane tých, ktorí ho prenasledovali a natáčali si ho na mobil. Najbližšia policajná hliadka išla k nemu. Vyhrážky pokračovali naďalej, muž sa oháňal nožom, bol nebezpečný pre svoje okolie a samotných policajtov, a preto hliadka použila služobnú zbraň," priblížila polícia. Postrelený muž sa podľa nej sám bodol do brucha.

Polícia tvrdí, že postupovala tak, aby bola zabezpečená ochrana života a zdravia osoby, voči ktorej zasiahla. Zároveň priznala, že pri zákroku bola zranená nezúčastnená osoba.

Podľa informácií TASR bolo postrelené aj 15-ročné dievča, ktoré čaká operácia. "Jeho zranenie je ľahké a vyšetruje sa, čo ho vôbec spôsobilo. Preto bude postup policajtov prešetrovať Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR," podotkla polícia. Dôvod konania muža a aj to, či mal pri sebe iné zbrane, je predmetom vyšetrovania. Tento prípad podľa polície nebol terorizmom.

Hovorkyňa Operačného strediska zdravotnej záchrannej služby Alenka Krčová uviedla, že výzvu na tiesňovú linku k údajne zranenej žene prijali o 15.27 h a okamžite k nej vyslali záchranárov. 

 V súvislosti s piatkovou streľbou na Obchodnej ulici v Bratislave ošetrila záchranná zdravotná služba tri osoby, vrátane neplnoletého dievčaťa. K jeho zdravotnému stavu sa vzhľadom na jeho vek nemôže vyjadrovať.

"Jeden z mužov je v kritickom stave a v umelom spánku, druhý zranený muž bol počas prevozu do nemocnice pri vedomí," povedala pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Informáciu o zranení nezúčastnenej osoby, spomínaného 15-ročného dievčaťa, polícia potvrdila na sociálnej sieti.

Podľa Alexandry, svedkyne z miesta činu, išlo o streľbu pri policajnom zásahu. Na ulici mal byť podľa jej slov vysoký muž v tmavom oblečení s bielou taškou a nožom v ruke.

"Policajti chceli muža zastaviť. Muž s nožom v ruke kričal, že ich zabije. Policajti ho niekoľkokrát upozornili, no on stále kráčal a kričal, že ich zabije," povedala s tým, že počula niekoľko výstrelov.

"V súvislosti s piatkovým incidentom bratislavská mestská polícia poskytne Policajnému zboru SR plnú súčinnosť a v prípade potreby aj výstup z kamerového systému," uviedol pre TASR hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Na bratislavskej Obchodnej ulici je pre policajnú uzáveru prerušená električková doprava.

Pre TASR to uviedol vedúci marketingu Dopravného podniku Bratislava Zenon Mikle. Ukončenie uzávery podnik v súčasnosti nevie odhadnúť, potrvá však minimálne dve hodiny.

 "Električky sú odklonené na Špitálsku ulicu. Linky 5 a 9 premávajú po Nám. SNP cez Kapucínsku a tunel. Električky linky 7 sa otáčajú tak ako 8 na Nám. Ľ. Štúra. Linka 1 premáva cez Vazovovu a Krížnu na Špitálsku. Niekoľko električiek uviazlo na Radlinského a čiastočne aj na Obchodnej. Z toho dôvodu nie je premávka pravidelná," spresnil podnik na sociálnej sieti.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Absurdné! Som obvinený za otázku bez odpovede, tvrdí Naď

17:58 VIDEO Absurdné! Som obvinený za otázku bez odpovede, tvrdí Naď

Jaroslav Naď z OĽaNO si nie je vedomý, že by spáchal trestný čin ohrozovania utajovanej skutočnosti.…