VIDEO Po Hutkovi prišiel s novou politickou piesňou aj Tomáš Klus: Pravda je žezlom v rukách klamára, ruská klaka

10. 8. 2018 6:00

Spevák Tomáš Klus sa znovu ozýva. Ak si niekto myslel, že vyhlási bojkot Andreja Babiša, firiem i médií, ktoré kúpil, a odmlčí sa, tak sa mýlil. Klus napísal novú pesničku, v ktorej Babiša označil za klamára, pod ktorého vládou Česko plače.

VIDEO Po Hutkovi prišiel s novou politickou piesňou aj Tomáš Klus: Pravda je žezlom v rukách klamára, ruská klaka
Foto: Hans Štembera
Popis: Tomáš Klus na demonštrácii proti Andrejovi Babišovi „Prečo? Preto!“

Nedávno vzbudil spevák Tomáš Klus značnú pozornosť tým, že vyhlásil bojkot českého predsedu vlády Andreja Babiša a Agrofertu. Ten je dočasne odložený v trustovom fonde premiéra, ale Klus sa aj tak odmieta zúčastňovať na akciách, na ktorých sa Agrofert finančne podieľa. Ku Klusovi sa zakrátko pridali spevák a herec Jiří Macháček, kuchárka Kamu, herec Václav Neužil a ďalší.

Klus však nezostal len pri bojkote Babiša. Rozhodol sa napísať novú pieseň, v ktorej s Babišom zúčtoval. Českú republiku v nej vykreslil ako krajinu, ktorá trpí pod žezlom klamára, ktorý považuje štát za firmu. Týmito slovami Klus opísal práve Babiša.

„Tak je z krásné země slyšet nářek. To jak je proti sobě štvaný lid. Pravda je tu žezlem v rukou lháře. On jediný ji tady může mít,“ spieva Klus.

„Tamtamy jsou dávno tatam. Má je ten muž s poli zlata. Máme firmu, říkáme jí stát,“ pokračuje.

„Zaměstnanci, volaj trefa. Máme flek a prima šéfa. Za svým šéfem s flekem budem stát,“ zaznieva ďalej.

„Tak je z krásné země slyšet nářek. Zas je proti sobě štvaný lid. Pravda je tu žezlem v rukou lháře. On jediný ji tady může mít,“ spieva Klus v piesni, v ktorej Babiša ani trochu nešetrí.

V druhej polovici pesničky sa však Klus rozhodol prebudiť nádej. Keď si budú ľudia pevne stáť za svojím názorom a nenechajú sa omámiť lžou, môžu sa podľa speváka dočkať toho, že zlo zle pochodí. Potom vraj bude v krajine zase lepšie.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Harabin je zástanca toho najhoršieho zločineckého prúdu.  Sú za ním veľmi temné sily. Bojím sa jeho úspechu, konštatuje Baránik

0:03 Harabin je zástanca toho najhoršieho zločineckého prúdu. Sú za ním veľmi temné sily. Bojím sa jeho úspechu, konštatuje Baránik

ROZHOVOR Štefan Harabin neukázal, v čom je môj návrh zákazu pre sudcov kandidovať vo voľbách protiús…