VIDEO Pellegriniho odkaz Kiskovi: Prestaňte poškodzovať dobré meno Slovenska

6.5.2019 14:50

Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) vyzval prezidenta Andreja Kisku, aby prestal poškodzovať dobré meno Slovenska. Reagoval tak na rozhovor, ktorý poskytla slovenská hlava štátu pre nemecký denník Die Welt. Vyjadrenia Kisku vníma premiér ako smutný príklad toho, keď prezident rezignuje na záujem o dôstojnú reprezentáciu krajiny a uprednostní svoj vlastný politický projekt. Pellegrini to vyhlásil v pondelok na tlačovej konferencii.

VIDEO Pellegriniho odkaz Kiskovi: Prestaňte poškodzovať dobré meno Slovenska
Foto: TASR
Popis: Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska (v popredí), uprostred premiér SR Peter Pellegrini (Smer-SD) a vľavo predseda parlamentu Andrej Danko (SNS)

"Musím s plnou vážnosťou a s ľútosťou skonštatovať, že vyjadrenie prezidenta SR pre denník Die Welt sú naozaj veľmi smutným príkladom toho, keď prezident rezignuje na záujem o dôstojnú reprezentáciu krajiny a, naopak, uprednostní svoj vlastný politický projekt spojený so založením novej strany," povedal Pellegrini s tým, že Slovensko sa teší dobrému zahraničnopolitickému renomé.

Anketa

Myslíte si, že nová Kiskova strana bude úspešná?

18%
82%
hlasovalo: 3782 ľudí

Kritizoval, že Kiska tak na medzinárodnej úrovni pokračuje v rétorike o štáte, v ktorom vládne mafia. Podotkol, že silu demokracie v krajine určuje aj práca polície.

Pozrite si brífing k aktuálnym témam:

- výsledky koaličnej rady
- pripravované opatrenia strany Smer-SD
- reakcia na vyjadrenia Rakúskeho spolkového kancelára Sebastiana Kurza
- reakcia na vyjadrenia prezidenta SR Andreja Kisku
- odpovede na otázky médií

Argumentoval tým, že sa policajným zložkám a prokuratúre podarilo zadržať páchateľov aj objednávateľov vraždy novinára Jána Kuciaka do roka od vraždy. Prezident podľa jeho slov zámerne v rozhovoroch "opomína tieto fakty a systematicky vykresľuje svoju vlastnú krajinu v tých najhorších obrazoch".

Na snímke A. Kiska

Premiér dodal, že k podobnému konaniu sa on sám nezníži a vyzval Kisku, aby prestal poškodzovať dobré meno Slovenska a uprednostnil konštruktívny dialóg.

Úlohou prezidenta je podľa jeho slov dôstojná reprezentácia krajiny a upevňovanie jej dobrého mena pred zahraničnými partnermi.

Na snímke P. Pellegrini

"Andrej Kiska je jediným prezidentom v rámci Európskej únie, ktorý poškodzuje záujmy svojej vlasti a ľudí, čo v nej žijú, týmito vyjadreniami," skonštatoval Pellegrini. Ak chce vstúpiť do politického ringu, mal by podľa jeho názoru bojovať s konkurenciou na domácej politickej scéne.

 

 

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Zadržaný Černákov advokát podáva odvolanie: O prípade rozhodne Najvyšší súd

20:00 Zadržaný Černákov advokát podáva odvolanie: O prípade rozhodne Najvyšší súd

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) rozhodol o vzatí do väzby obvineného Františka Poláka, ktorého polí…