VIDEO Pellegrini mal čo vysvetľovať: Vy ste videli skladačku kokaínu?

23. 3. 2018 8:10

Novým predsedom vlády, ktorý vo funkcii vystriedal Roberta Fica (Smer-SD), sa stal Peter Pellegrini (Smer-SD). Do funkcie ho vo štvrtok vymenoval prezident SR Andrej Kiska. Následne sa však začalo šíriť internetom video, na ktorom bolo vidieť, ako novému premiérovi z vnútorného vrecka saka vypadol biely predmet.

VIDEO Pellegrini mal čo vysvetľovať: Vy ste videli skladačku kokaínu?
Foto: Facebook/ Peter Pellegrini
Popis: Peter Pellegrini

Novým predsedom vlády, ktorý vo funkcii vystriedal Roberta Fica (Smer-SD), sa stal Peter Pellegrini (Smer-SD). Do funkcie ho vo štvrtok doobeda vymenoval prezident SR Andrej Kiska. Následne vymenoval aj ostatných členov nového kabinetu.

Po vymenovaní sa začalo šíriť na internete video z pondelkovej tlačovky Pellegriniho s predsedom Mosta-Híd Bélom Bugárom, kde novému premiérovi pri vyberaní telefónu z vnútorného vrecka saka vypadol biely predmet. Dokonca sa začali viesť špekulácie, že išlo o drogy.

K celej situácii sa vyjadril Peter Pellegrini na videu na sociálnej sieti Facebook počas spiatočnej cesty z Bruselu. „Milí priatelia, dnes sa pomaly končí môj prvý deň vo funkcii predsedu vlády Slovenskej republiky. Musím povedať, že bol fakt náročný. Som veľmi rád, že si ráno moje kolegyne a kolegovia prevzali z rúk pána prezidenta poverovacie dekréty a nová vláda môže začať od zajtra naplno makať. Dnes zasadala poslednýkrát predchádzajúca vláda a aj nová vláda, na ktorej sme schválili programové vyhlásenie vlády, s ktorým sa budeme uchádzať v parlamente o vyslovenie dôvery. Krátko po zasadaní vlády som odletel na svoj prvý summit do Bruselu,“ priblížil svoj deň včera večer Pellegrini.

„Bude ešte chvíľu trvať, kým vysvetlím a dokážem kolegom z európskych krajín, že Slovensko nie je žiadnou čiernou dierou v strede Európy, ale že je to jedna úspešná krajina, ktorá má svoje dobré postavenie v stredoeurópskom regióne. Mal som tú česť spoznať mnohých premiérov a prezidentov EÚ a hovoril som aj s prezidentom Junckerom,“ dodal.

Pellegrini zároveň poďakoval všetkým za podporu a vyjadril sa aj k spomínanému videu. „Chcem vás všetkých upozorniť, aby ste si dávali pozor, pretože toto je naozaj špáradlo, ktoré môžete zohnať v hociktorej reštaurácii. Musím sa vám priznať, že ja som ešte nikdy v živote žiadnu skladačku kokaínu nevidel. Vy ste ju videli?“ spýtal sa na záver nový premiér.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Súd nateraz nerozhodne, či prečíta správy z Kočnerovho mobilu. Jedného z obžalovaných môžu súdiť samostatne

9:51 Súd nateraz nerozhodne, či prečíta správy z Kočnerovho mobilu. Jedného z obžalovaných môžu súdiť samostatne

Senát Špecializovaného trestného súdu nemá pochybnosti o zákonnosti získania komunikácie Mariana K. …