VIDEO Pellegrini hovorí o Smere ako o najlepšej strane: Bolo to tak doteraz a musí byť aj naďalej

31. 5. 2019 0:00

Premiér Peter Pellegrini a podpredseda strany Smer-SD sa dostal do štádia, keď sa musí intenzívnejšie venovať aj straníckej politike. Vyhlásil to vo videu na sociálnej sieti s tým, že byť predsedom vlády je aj politická, nie len úradnícka funkcia.

VIDEO Pellegrini hovorí o Smere ako o najlepšej strane: Bolo to tak doteraz a musí byť aj naďalej
Foto: TASR
Popis: Peter Pellegrini
reklama

"My vieme, že je tu veľká skupina ľudí, ktorá nás podporuje a cíti, že práve my chránime jej záujmy. My nemáme 20-percentnú podporu po toľkých rokoch vládnutia len preto, že sa vieme len pekne usmievať v televízii, ale preto, že robíme konkrétne kroky a opatrenia, aby sa ľuďom na Slovensku žilo lepšie," skonštatoval Pellegrini.

Berie to ako veľkú zodpovednosť. "A preto, ak aj máme nejaké interné diskusie v strane, osobne sa zasadím o to, aby sme si ich vyriešili vnútri a naďalej boli vnímaní ako najlepšia strana pre ľudí. Bolo to tak doteraz a musí to tak byť aj naďalej. Bez ohľadu na to, kto z nás práve sedí,na akej stoličke. V Smere budeme určite v najbližších týždňoch diskutovať, ale prioritou číslo jedna budú, rovnako ako doteraz boli vždy, občania tejto krajiny," deklaruje premiér.

Niektorí okresní funkcionári Smeru-SD z Košického kraja žiadajú, aby sa Robert Fico a Robert Kaliňák vzdali funkcií a vyzývajú Pellegriniho na kandidatúru za predsedu strany.

Výzvu nespokojní členovia Smeru-SD zaslali predsedníctvu listom. Sedem krajských predsedov Smeru-SD v reakcii na situáciu vyhlásilo, že strana je jednotná a že budú o jej budúcnosti rozhodovať na riadnom sneme. Iniciátori výzvy žiadajú mimoriadny snem.

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

23:58 Nech si Pellegrini spomenie na Kisku, odkazuje publicista Hrabko. Odborná diskusia o voľbe generálneho prokurátora je podľa neho kino

Význam prieskumu, podľa ktorého by nová politická strana Petra Pellegriniho, ak by ju založil, získa…