VIDEO Orbán nadšene: Západný svet sa oslobodil

14.11.2016 12:02

Zvolenie Trumpa za prezidenta Spojených štátov je podľa maďarského premiéra krokom k realite. Je to „oslobodenie sa od zajatia ideológie“, ako vyhlásil Orbán vo svojom prejave.

VIDEO Orbán nadšene: Západný svet sa oslobodil
Foto: TASR
Popis: Viktor Orbán

„Západný svet sa oslobodil od pút ideológie. A ja som presvedčený, že je to dobré, odtrhnúť sa od ideológie a vrátiť sa späť k realite,“ vyhlásil maďarský premiér vo svojom prejave k americkým prezidentským voľbám. Je podľa neho skvelé, že môžeme hľadať riešenia na naše problémy nielen na základe ideológií, ale zdravého rozumu a pragmatickosti a prostredníctvom kreatívnych riešení. „Myslím si, že zažívame skvelé časy,“ povedal.

Podľa Orbána je to zároveň dôkaz, že sa môžeme oslobodiť od paralyzujúcej moci politickej korektnosti. „Som presvedčený, že západný svet urobil kroky k intelektuálnej transformácii, ktorej sa nesmieme báť,“ vyjadril sa.

Autor: Dominik F.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia

Ďalšie články z rubriky

Telefonoval Fico s Vadalom? Nepoznám ho. Ide len o odpútanie pozornosti od daňových podvodov Kisku, reaguje expremiér cez hovorcu

19:00 Telefonoval Fico s Vadalom? Nepoznám ho. Ide len o odpútanie pozornosti od daňových podvodov Kisku, reaguje expremiér cez hovorcu

Predseda strany Smer-SD a expremiér Robert Fico odmietol, že by sa poznal s talianskym podnikateľom …