VIDEO Nová posila v OĽaNO? Áno, významná, reaguje Matovič

18.6.2019 16:00

Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič predstavil novú posilu hnutia, platformy Odvážne, ktorou sa stala Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej snúbenice Jána Kuciaka. Zlatica Kušnírová oslovila Matoviča už na jeseň minulého roka, keď prejavila záujem kandidovať za hnutie do obecného zastupiteľstva v Gregorovciach.

VIDEO Nová posila v OĽaNO? Áno, významná, reaguje Matovič
Foto: TASR
Popis: Matka zavraždenej Martiny Kušnírovej Zlatica Kušnírová

„Je to prvý človek, ktorému som hovoril o svojej predstave platformy Odvážne s cieľom pomáhať chudobným, chorým a slabým. Zároveň je pani Kušnírová tvárou boja proti korupcii,“ vysvetlil Matovič.

„Korupcia spôsobila smrť dvoch mladých ľudí. Zlatica Kušnírová nám dnes dáva odvahu svojím odzbrojujúcim hlasom a najsilnejším majákom boja proti korupcii,“ vyzdvihol predseda OĽaNO.

Zdroj: Facebook/Igor Matovič

Podľa Zlatice Kušnírovej jej prvoradou úlohou je bojovať za vyšetrenie vraždy nevinných ľudí. „Vždy budem stáť na strane dobra a spravodlivosti. Čo ma nezabije, to ma posilní,“ uviedla nová posila hnutia a dodala, že urobí všetko preto, „aby sa na našom malom Slovensku začalo konečne žiť dobre.“

Preto sa obrátila s výzvou na lídrov demokratických opozičných strán a pozvala ich na obed. „Chcela by som, aby sa všetci spojili, sadli si na spoločný obed a dohodli sa na spoločných riešeniach, a predostreli ich už pred voľbami,“ vyzvala Zlatica Kušnírová.

Výzvu Matovič spresnil a menoval strany: PS-Spolu, Za ľudí, KDH, SMK aj SaS. „Dokážme, že sa vieme rozprávať a dohodnúť sa ma spoločných riešeniach. A nech sa potom ľudia vo voľbách slobodne rozhodnú.“

A na záver dodal, že pozvanie od dámy sa bude ťažko odmietať. 

           

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Už majú všetko. Prokurátor doručil ďalšiu komunikáciu z Threemy

17:56 Už majú všetko. Prokurátor doručil ďalšiu komunikáciu z Threemy

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta doručil súdu údajnú komunikáciu Mariana Kočnera ce…