VIDEO Nicholsonová povedala, kedy by bola ochotná zložiť mandát

28. 6. 2019 15:40

Ak mám prezentovať nejakú stranu v nejakých voľbách, musím mať právo formovať túto stranu a vplyv na to, akú stranu chcem reprezentovať. Ak mám byť len tvár, ktorú pri každých voľbách vystrčia k voličovi, eliminujú však môj vplyv, ako má strana vyzerať, ako má konať a správať sa, takúto hru nechcem hrať. Uviedla pre SME Lucia Ďuriš Nicholsonová komentujúc rozhodnutie pozastaviť si členstvo v SaS.

VIDEO Nicholsonová povedala, kedy by bola ochotná zložiť mandát
Foto: df
Popis: Podpredsedníčka NR SR a poslankyňa za SaS Lucia Nicholsonová
reklama

„Dôvody sú známe mne a vedeniu SaS, čiže členom republikovej rady a teraz to nechcem komunikovať a škodiť značke SaS a mnohých ľuďom, ktorí v strane sú,“ hovorí Ďuriš Nicholsonová vo videu pre denník SME

Členstvo si chce pozastaviť do konca tohto roka, 31. decembra, a potom sa rozhodne, čo ďalej. 

„Možno dôjdem k nejakému záveru skôr ako ku koncu roka, to teraz neviem,“ dodala už eurposlankyňa.

„Po desiatich rokoch od založenia strany zostarla strana, zostarla som aj ja. Musím sa teraz na to nanovo pozrieť. Či hodnoty a princípy, ktoré momentálne zastáva SaS, a to nielen smerom von, ale najmä smerom dovnútra, sú tie isté princípy a hodnoty, ktoré zdieľam ja,“ zhodnotila svoje kroky.


Či bude kandidovať do parlamentu, zatiaľ povedať nevie. Podľa poslanca Klusa (SaS), jej rozhodnutie zrejme vyplýva z toho, že nebude mať čas venovať sa vnútropolitickým veciam ako doteraz.

Klus zároveň verí, že to nijako neoslabí jej ani postavenie strany SaS.

Vylučuje, že by sa rozhodnutie Republikovej rady (RR) SaS nenominovať ju, dotklo jej ega, na druhej strane nie je podľa Klusa v RR práve ideálna atmosféra, takže „možno sa to prejavilo v tom, že tá reakcia bola rýchlejšia, ako bolo treba“.

„Je zrejmé, že v RR sú rôzne názory na rôzne veci a nie všetci boli pozitívne naklonení nominácii Lucie Nicholsonovej,“ priblížil Klus.

Tomáš Klus (SaS) Zdroj: TASR

Nicholsonová potvrdila Klusove slová, že v republikovej rade je veľmi nepríjemná atmosféra. „Sú veci, ktoré strana komunikuje smerom navonok, ale potom je to komunikácia smerom dovnútra,“ vysvetľuje a tá je podľa nej úplne iná ako hodnoty, ktoré SaS dáva smerom von.

Krok Nicholsonovej prekvapil jej stranícku aj poslaneckú kolegyňu Janu Kiššovú.

„Lucia je bezpochyby významnou členkou našej strany, ale vnútrostranícka politika našej strany je trochu iná a odráža to, ako sa v nej Lucia dlhodobo profiluje,“ uviedla Kiššová.

Jana Kiššová (SaS) Zdroj: TASR

Jana Cigániková potvrdila, že vie – ako aj ostatní členovia vedenia – čo je za krokom Ďuriš Nicholsonovej, no dúfa, že sa čoskoro „veci dajú do normálu“.

„Lucia s nami korektne komunikovala,“ tvrdí a dodala, že jej osobný pocit je, že necítila podporu od členov strany – čo je podľa nej dôvod na zamyslenie aj pre ostatných.

Jana Cigániková (SaS) Zdroj: TASR

Ďuriš Nicholsonová podľa vlastných slov dostala v parlamentných voľbách 85-tisíc hlasov, v eurovoľbách 52-tisíc.

„Vygenerovala som si svoj vlastný mandát a myslím si, že v tomto si nemáme čo so SaS vyčítať,“ zdôraznila a dodala, že tie hlasy boli viazané na jej osobu.  

Ak mi niekto prinesie dáta, že ľudia ma volili preto, že som SaS, zložím mandát. Ale moje dáta potvrdzujú opak,“ zdôraznila.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Sulík: Musíme byť medzi prvými, ktorí dokážu využiť peniaze z EÚ na boj s následkami pandémie

21:55 Sulík: Musíme byť medzi prvými, ktorí dokážu využiť peniaze z EÚ na boj s následkami pandémie

Slovensko musí byť medzi prvými krajinami, ktoré dokážu využiť prostriedky vyčlenené Európskou úniou…