VIDEO Naštvaný Kollár o oddlžovaní nemocníc: Už sme to raz robili a stále si musíme nosiť toaleťák

30. 11. 2017 17:30

Štát dá nemocniciam na vyplatenie svojich dlhov stámilióny eur. Parlamentní poslanci vo štvrtok 78 hlasmi odsúhlasili koncepciu ich oddlženia, s ktorou prišiel minister zdravotníctva Tomáš Drucker. To sa však nepáčilo najmä opozičným poslancom. Boris Kollár si myslí, že oddlžovanie nemocníc nie je riešením.

VIDEO Naštvaný Kollár o oddlžovaní nemocníc: Už sme to raz robili a stále si musíme nosiť toaleťák
Foto: TASR
Popis: Boris Kollár

Nemocnice dostanú zo štátnych aktív peniaze na dlhy, ktoré vznikli do konca minulého roka, najviac však 585 miliónov eur. Drucker poukázal na to, že finančná stabilizácia je nevyhnutná. Keby k nej nedošlo, ohrozila by sa tým podľa neho dostupnosť zdravotnej starostlivosti aj majetok štátu. Dlh v zdravotníctve vlani narástol na 647,24 milióna eur.

Nemocnice sa v minulosti oddlžovali už viackrát. Dlh v zdravotníctve napriek tomu vlani narástol na 647,24 milióna eur. Najviac, 547,16 milióna eur, dlhujú štátne univerzitné a fakultné nemocnice. Viac sme o tom písali TU.

Do nemocníc si musíme nosiť toaletný papier

S oddlžovaním nesúhlasili viacerí opoziční poslanci. Proti návrhu sa postavil aj predseda Sme rodina Boris Kollár. „Myslíme si, že je absolútne nekoncepčné stále do nemoty oddlžovať nemocnice a vytvárať tie isté chyby a dlhy. Je neprípustné prísť do parlamentu, predložiť návrh, odsúhlasiť ho a opäť oddlžiť nemocnice,“ kritizoval v rozprave predkladaný návrh zákona Kollár.

„Čo sa zmenilo? Už sme predsa oddlžovali tieto nemocnice a ja mám pritom pocit, že sa zdravotná starostlivosť nezvýšila. Rovnako si musíme nosiť toaletný papier do nemocnice. Ako sa zvýšila oddlžovaním starostlivosť? Nijako. Chýba mi tu koncepcia toho, ako tomuto stavu zabrániť. Toto nie je riešenie,“ povedal Kollár s tým, že je presvedčený o tom, že nemocnice sú zle manažérsky riadené.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Mobilizácia proti diktátorom. Soros investuje miliardu dolárov do nových univerzít

9:59 Mobilizácia proti diktátorom. Soros investuje miliardu dolárov do nových univerzít

Americký miliardár George Soros investuje miliardu dolárov do projektu novej siete univerzít, aby po…