VIDEO Najprv sa migranti s bezdomovcom fotili. Potom však prišiel na rad oheň

14.11.2017 7:00

Nemeckom otriasa ďalší desivý „špás“ migrantov, ktorý sa mohol skončiť tragicky. Dvaja prisťahovalci ponižovali bezdomovca tak dlho, až mu skoro spôsobili veľmi bolestivú smrť.

VIDEO Najprv sa migranti s bezdomovcom fotili. Potom však prišiel na rad oheň
Foto: Hans Štembera
Popis: Nemecká vlajka

K incidentu došlo asi päťdesiat minút po polnoci na vlakovej stanici v Mníchove už 2. novembra. Ako ukazujú zábery z bezpečnostných kamier, dvaja muži „arabského výzoru“ prišli k bezdomovcovi, ktorý spal na lavičke, a začali ho obťažovať. Jeden sa posadil vedľa neho a druhý ich fotil. Potom zapálili tašku, ktorá sa nachádzala vedľa lavičky. Keď sa plamene dvihli na pol metra až k spiacemu mužovi, utiekli rýchlo preč.

Keby neprišla včasná pomoc, mohol 51-ročný muž začať horieť. Zábery sa rozhodli policajti týždeň po incidente poskytnúť médiám v snahe rýchlo nájsť oboch páchateľov. Okrem toho polícia sľúbila potenciálnym svedkom odmenu 1 000 eur. To vyšlo a už po niekoľkých hodinách od zverejnenia videa strážcovia zákona oboch mladíkov dolapili. Hoci ich konkrétna národnosť zatiaľ nie je známa, isté je to, že do Nemecka prišli z Talianska, kam sa dostali minulý rok z niektorého zo štátov severnej Afriky.

Zdroj: YouTube

Po dolapení povedali vyšetrovateľom, že všetko „mysleli len ako srandu“. Ich údajný žart však nemecká justícia pochopila trochu inak a obom mladíkom vo veku osemnásť až dvadsať rokov hrozí trest za ublíženie na zdraví. Pri vynesení prísnejšieho rozsudku môžu ísť až na niekoľko rokov do väzenia. V ich prospech môže hovoriť len skutočnosť, že vďaka včasnému zásahu náhodného okoloidúceho neutrpel muž vážnejšie zranenia.

Hrozný prípad z Mníchova tak pripomína udalosť, ktorá sa odohrala minulý rok na Štedrý deň v berlínskom metre. Sedem mladíkov z Líbye a Sýrie si všimlo spiaceho bezdomovca na stanici Schönleinstrasse a bez váhania ho zapálili. Aj v tomto prípade pomohol mužovi bez domova včasný zákrok náhodného okoloidúceho. Až na 21-ročného vodcu gangu mladíkov zachránil pred prísnym trestom ich nízky vek.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pro
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Kiska po nominácii novej ministerky vnútra poriadne spustil: Neprijateľné, ignorovanie ľudí. Vládna väčšina nepochopila, že sa úplne rozsypala aj tak mizerná dôvera ľudí v štát

17:10 Kiska po nominácii novej ministerky vnútra poriadne spustil: Neprijateľné, ignorovanie ľudí. Vládna väčšina nepochopila, že sa úplne rozsypala aj tak mizerná dôvera ľudí v štát

Prezident SR Andrej Kiska nie je spokojný s nomináciou Denisy Sakovej na post ministerky vnútra. Vym…