VIDEO Mozgy nám utekajú do zahraničia, Fico zatiaľ financuje futbalové štadióny oligarchov, tvrdí Kollár a spomína tieto mená

31. 7. 2017 7:30

Predseda opozičného hnutia Sme rodina Boris Kollár sa vo videu pozastavuje nad výsledkami štúdie OECD, z ktorej vyplýva, že približne 25 % slovenskej inteligencie v zahraničí buď doštuduje, alebo tam po štúdiu odíde a nechce sa vrátiť domov. Podľa jeho názoru bez „mozgov“ nemáme ako národ budúcnosť.

VIDEO Mozgy nám utekajú do zahraničia, Fico zatiaľ financuje futbalové štadióny oligarchov, tvrdí Kollár a spomína tieto mená
Foto: pk
Popis: Boris Kollár.

„Keď vyženieme všetky mozgy von, tak to bude katastrofa," tvrdí predseda Sme rodina Boris Kollár. Podľa jeho názoru treba investovať financie do vzdelania, vedy a výskumu, no na Slovensku sa to nerobí, pretože „nemáme peniaze na školstvo“.

Kollár sa pozastavuje nad tým, že síce nemáme peniaze na školstvo, rezort Petra Plavčana však uvoľnil 60 miliónov eur na národný futbalový štadión. Kollár dodáva, že štadión nebude štátny, ale bude ho vlastniť súkromná osoba, a to podnikateľ Ivan Kmotrík. Poslanec sa zveril, že začína mať pocit, že oligarchovia na Slovensku majú zábavku – mať vlastné štadióny.

„Špecifikum Slovenska je, že štát, v tomto prípade Robert Fico im štedro podporuje tieto štadióny,“ hovorí s tým, že je to katastrofa, ak pri súčasnom školstve vyhadzujeme peniaze na „blbosti“, ako ich nazval. Následne začína opozičný poslanec čítať ďalšie mená podnikateľov, ktorí dostali štadión.

„Napríklad pánovi Poórovi do Trnavy 13 miliónmi eur sme prispeli. Pánovi Filovi jeden milión. Világi dostal do Dunajskej Stredy 2,4 milióna. Antošík 4,5 milióna. Soták, Ficov kamoš, ktorému chodí Fico gratulovať na narodeniny, dostal 750-tisíc, no a Raši dostal na Košice štyri milióny,“ približuje s tým, že menovaní ani nehrajú tú najvyššiu ligu.

Fico a SNS nás ťahá presne cestou južnej Ameriky a Afriky

Na margo škandálu, ktorý je aktuálne na ministerstve školstva pre prerozdeľovanie eurofondov, sa Kollár vyjadril, že si musíme vybrať cestu, po ktorej budeme kráčať. Buď to bude cesta Kórey, kde majú špičkové mozgy, lebo do školstva investovali, alebo to bude cesta južnej Ameriky, kde majú štadióny, za ktorými sú slumy a ekonomika je v katastrofálnom stave. „Ja mám pocit, že táto vládna koalícia na čele s Robertom Ficom a SNS nás ťahá presne cestou južnej Ameriky a Afriky,“ uzavrel.

Zdroj: Facebook/Boris Kollár

Podpredseda hnutia Milan Krajniak dodáva, že v prípade zvyšovania platov učiteľov, na ktoré je potrebné 35 miliónov eur, vláda zvažuje, či ich má. V prípade financií na futbalový štadión pre Slovan už neváha. „Ale vyše 20 percent našich mladých chce odísť do zahraničia, lebo tu nevidia budúcnosť. Neviem, či ich ten národný futbalový štadión presvedčí,“ poznamenáva.

Zdroj: Facebook/Posledný križiak Milan Krajniak

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: du
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Danko nekompromisne o Čaputovej: Tieto veci mi na prezidentke prekážajú

0:05 Danko nekompromisne o Čaputovej: Tieto veci mi na prezidentke prekážajú

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD) neurobil nič pre to, aby mali dôchodc…