VIDEO Matovič: Dávam ponuku kresťanom, ktorí nedokážu voliť existujúce kresťanské strany. Remišová chýbala

10. 6. 2019 12:30

Je čas zabojovať o očistu kresťanskej politiky a vrátiť ju tam, kam patrí. V pondelok to vyhlásil líder opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič, ktorý oznámil založenie nového krídla hnutia s názvom Odvážne. OĽaNO tak chce zabojovať o kresťanov, ktorí nedôverujú existujúcim kresťanským politickým stranám, a preto ich nevolia. Matovič informoval, že pre novú platformu ponúkajú polovicu miest na kandidátke OĽaNO i polovicu svojich peňazí.

VIDEO Matovič: Dávam ponuku  kresťanom, ktorí nedokážu voliť existujúce kresťanské strany. Remišová chýbala
Foto: df
Popis: Líder OĽaNO Igor Matovič

Hnutie obyčajných kresťanov

„Dodnes naše hnutie stálo na jednej nohe – Obyčajní ľudia, protikorupčné hnutie. Po dnešnom dni sme sa rozhodli postaviť sa na druhú nohu, na Odvážne, hnutie obyčajných kresťanov," povedal Matovič. Deklaruje, že to nič nemení na hodnotách OĽaNO ani presvedčení, že je potrebné na Slovensku "vykoreniť" korupciu. 

Nie je to útok voči KDH

„Chceme pozvať ľudí, ktorí cítia kresťansky a očakávajú od kresťanov, že budú bojovať za chudobných, chorých a slabých," povedal líder OĽaNO. Priblížil, že chcú dať ponuku kresťanom, ktorí nedokážu voliť existujúce kresťanské strany a nedôverujú im. „Úloha kresťanov v politike nie je prikazovať, zakazovať a kázať o morálke," podotkol Matovič s tým, že to nie je útok voči KDH či iným kresťanským stranám.

Tvrdí však, že je tu veľké množstvo ľudí, ktorí sa za kresťanov považujú, ale nemajú svojich reprezentantov v politike. „Zo 100 kresťanov len šiesti volia kresťanskú stranu," upozornil líder OĽaNO.

Ponúkame miesto na kandidátke OĽaNO

Platforma Odvážne je podľa jeho slov dlhodobý plán. Jej založenie schválili na predsedníctve hnutia v marci. Matovič tvrdí, že sa idú "podeliť o tanier" a ponúkajú polovicu kandidátky hnutia do budúcoročných parlamentných volieb pre ľudí, "ktorí sa považujú za obyčajných, možno nedokonalých, kresťanov". Hnutie ponúka pre platformu aj polovicu svojich našetrených peňazí.

Matovič deklaruje, že do tohto krídla nevstúpia súčasní členovia hnutia, pozývajú tam nových ľudí. OĽaNO preto spúšťa aj webovú stránku.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Na hony smrdia inšpiráciou vo fašizme. Pellegrini upozorňuje na extrémistov, sľubuje aj benefity. Smer rokuje

13:26 Na hony smrdia inšpiráciou vo fašizme. Pellegrini upozorňuje na extrémistov, sľubuje aj benefity. Smer rokuje

Smer – SD chce pokračovať v sociálnych opatreniach a nepripustí ich rušenie. Vyhlásil to volebný líd…