VIDEO Matovič: Bolo to tým smeráckym mafošom treba? Zostali ako neschopní idioti

2. 12. 2019 14:18

AKTUALIZOVANÉ Obvinenie bolo od začiatku postavené na vode a bolo len nepremyslenou pomstou šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara. Jaroslav Naď z hnutia OĽaNO to povedal v pondelok pri prevzatí uznesenia o zrušení obvinenia vo veci ohrozenia utajovanej skutočnosti.

VIDEO Matovič: Bolo to tým smeráckym mafošom treba?  Zostali ako neschopní idioti
Foto: TASR
Popis: Igor Matovič

"Na základe dôkazov v spise som bol prekvapený, že vôbec došlo k obvineniu," uviedol Naď, ktorý za obvinením vidí Balciarovu odvetu za to, že ho Naď spolu s poslancami hnutia OĽaNO vyzval, aby odstúpil preto, že nedokázal vysvetliť svoje majetkové pomery.

Naďov právny zástupca Daniel Lipšic ocenil postup vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ako aj postup dozorujúceho prokurátora. "Vyšetrovatelia NAKA aj v tomto prípade konali profesionálne, ale boli uvedení do omylu vedením Vojenského spravodajstva, ktoré im podsunulo informácie, nezodpovedajúce dôkazom ani prílohám samotného trestného oznámenia," povedal Lipšic.

Na snímke bezpečnostný expert a člen OĽaNO Jaroslav Naď. Zdroj: TASR

Lipšic ďalej upozornil, že vo veci nikdy neboli naplnené zákonné znaky trestného činu ohrozenia utajovanej skutočnosti. "Kľúčový svedok nezmenil svoju výpoveď a pri doplňujúcich otázkach bolo bez akýchkoľvek pochybností jasné, že Jaroslav Naď nikdy nemal vedomosť o tom, že odpoveď na otázku, ktorú sa pýtal, môže mať utajovaný charakter," zdôraznil advokát.

Líder OĽaNO Igor Matovič na sociálnej sieti zdieľal video z tlačovky Naďa a Lipšica so slovami: "Bolo to tým smeráckym mafošom treba? Chceli Jarovi ublížiť ... a zostali ako neschopní idioti;)"

O zrušení obvinenia informovala polícia v piatok (29. 11.) na sociálnej sieti. V novembri polícia Naďa obvinila z ohrozovania utajovanej skutočnosti.

Trestného činu sa mal dopustiť pýtaním sa niekoho z "bezpečnostného prostredia" otázku súvisiacu s kauzou bývalého dôstojníka ruskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa.

Odpoveď nedostal. Svoje obvinenie považoval za absurdné a nepodložené.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO D1 má o vyše 14 kilometrov viac. Úsek Budimír - Bidovce otvorili pre motoristov

14:58 VIDEO D1 má o vyše 14 kilometrov viac. Úsek Budimír - Bidovce otvorili pre motoristov

Diaľničný úsek D1 pri Košiciach Budimír – Bidovce v dĺžke 14,4 kilometra začal slúžiť motoristom. V …