VIDEO Matovič: Bije hodina dvanásta! Toto ponúkam Hlinovi. Šéf KDH: Nerob to, čo nechceš, aby robili tebe

25. 10. 2019 13:48

Opozičné hnutie OĽaNO a mimoparlamentná strana Kresťanská únia (KÚ) ponúkli predsedovi mimoparlamentného KDH Alojzovi Hlinovi polovicu miest na spoločnej kandidátke. Hlina by na nej mal tretie miesto. V piatok to povedal líder OĽaNO Igor Matovič a predsedníčka KÚ Anna Záborská.

VIDEO Matovič: Bije hodina dvanásta! Toto ponúkam Hlinovi. Šéf KDH: Nerob to, čo nechceš, aby robili tebe
Foto: TASR
Popis: Na kombosnímke zľava Alojz Hlina a Igor Matovič

"Ponúkame polovičku miest na kandidátke a zároveň ponúkame vlastný program pre KDH," vyhlásil Matovič. Okrem toho si podľa jeho slov môžu kresťanskí demokrati vytvoriť po voľbách vlastný poslanecký klub.

Zdôraznil, že Hlina môže kandidovať z tretieho miesta na kandidátke, pričom pred ním nebude žiadny iný aktívny politik.

"Musíme sa spojiť. Musíme vytvoriť formáciu, ktorá dokáže zásadne zmeniť výsledky volieb," povedala Záborská.

Podľa svojich slov osobne pozvala Hlinu na stretnutie v súvislosti s ich ďalšou spoluprácou. Doteraz odpoveď nedostala, preto ho chceli opätovne vyzvať k spolupráci ešte pred radou KDH, ktorá má byť v sobotu.

Matovič: Nesmie zvíťaziť naše ego

Matovič poukázal aj na výsledky prieskumov pred voľbami v roku 2016. KDH malo vtedy podľa jeho slov viac percent ako v súčasnosti, no ani to nestačilo, aby sa dostalo do parlamentu. Zdôraznil potrebu spájať sa v boji proti mafii.

"Nesmie zvíťaziť naše ego. Musíme uprednostniť verejný záujem celej demokratickej opozície," skonštatoval líder OĽaNO.

OĽaNO a KÚ nedávno oznámili, že do volieb pôjdu na jednej kandidátke. Záborská by mala kandidovať zo štvrtého miesta. KÚ rokovala o spolupráci aj s inými stranami, medzi nimi aj s KDH.

Hlina: Zničiť KDH chcel Matovič už dávno

Alojz Hlina bleskovo na ponuku Matoviča reagoval a nie práve najpozitívnejšie. "Nerob to, čo nechceš, aby robili tebe. Som stará škola, snažím sa dodržiavať pravidlá, hrať fér. Ak by som to nerobil, asi by som bol aj v podnikaní niekde ďalej. Mne to však tak vyhovuje. Niektoré veci mi proste za to nestoja," odkázal lídrovi OĽaNO.

"Nemiešal som sa do vnútorných vecí OĽaNO, nikdy som nikoho z poslancov klubu k niečomu nenahováral, prišlo mi to tak korektné. Až keď oni sami odišli, tak sme ich oslovili. Igor Matovič, verný svojmu inštinktu škorpióna využíva každú možnosť, aby zaútočil na KDH," píše ďalej v obsiahlom statuse Hlina.

"Zničiť KDH chcel Matovič už dávno, dnes už má aj spojencov. Stará garda, ktorá parazitovala na KDH zacítila šancu pomstiť sa za to odstavenie od koryta a dokonca ešte spriada plány, že na ruinách KDH postavia novú stranu, ktorá by im zase dlhé roky slúžila. Majú však problém. Nie jeden. A hlavne nevyjde im to," dodáva šéf KDH.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

0:05 Rusi! Priznajte sa, ospravedlňte sa. Ruskí športovci dostali stopku. Padli vážne slová

Výbor Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) vylúčil Ruskú federáciu z účasti na svetových šampioná…