VIDEO Masová bitka v Bratislave už aj v číslach: Lučanský takto hodnotí zásah policajtov

10. 7. 2019 22:25

AKTUALIZOVANÉ "Nechcem špekulovať, či niekto podcenil situáciu alebo ako sa takto mohla vymknúť kontrole, to sú otázky hlavne na políciu," reagoval na nočnú hromadnú bitku primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

VIDEO Masová bitka v Bratislave už aj v číslach: Lučanský takto hodnotí zásah policajtov
Foto: TASR/FB Polície
Popis: Na kombosnímke prezident Policajného zboru generál Milan Lučanský a policajná snímka zo zadržania jedného z výtržníkov.

 

Fotogaléria: - Hromadná bitka v centre Bratislavy (10.7.2019)

Na snímke uzavretá ulica v Starom Meste v Bratisla...
Na snímke neporiadok a príslušníci polície na ulic...
Aktéri hromadnej bitky sa počas zásahu polície sch...
Na snímke príslušníci polície zatýkajú výtržníkov ...
Na snímke príslušník polície zatýka výtržníka v St...
Na snímke príslušníci polície zatýkajú výtržníkov ...

 

Na Ventúrskej ulici v bratislavskom Starom Meste zasahovala polícia. Podľa očitého svedka sa tam pobili futbaloví fanúšikovia, niektorí mali hovoriť po srbsky či po anglicky. Viacerých aktérov bitky už zadržali policajti.

Na snímke TASR neporiadok a príslušníci polície na ulici v Starom Meste v Bratislave, 10. júla 2019. 

"Časť ulice je zdemolovaná, miesto je opáskované, sú tu policajní ťažkoodenci aj so psami," priblížil ešte v stredu (10.7.) v noci TASR Bratislavčan, ktorý bol priamo na mieste.

Na ulici zasahovali okrem polície aj hasiči a záchranári. "Viacero ľudí je zranených," doplnil svedok udalosti.

Ulicu v centre Bratislavy policajti museli uzavrieť. (zdroj: TASR)

Polícia na sociálnej sieti hlásila neskoro v noci najmenej 80 zadržaných.

"Krátko po 21.00 hod. došlo na Ventúrskej ulici k narušeniu verejného poriadku futbalovými fanúšikmi cudzích krajín. Na mieste zasahovali desiatky poriadkových jednotiek, ktorí zadržali takmer 80 osôb," uviedli muži zákona.

Vo štvrtok ráno polícia zverejnila aj fotografie zadržaných počas zásahu, pričom napísala, že aktéri stredajšej bitky sa pred zasahujúcimi policajtmi schovávali aj v miestnych baroch.

Po polnoci polícia na sociálnej sieti informovala, že pri stredajšej (10. 7.) hromadnej bitke poľských a bulharských futbalových fanúšikov v Bratislave zasahovalo viac ako 100 policajtov.

"Reakcia zo strany policajtov bola rýchla a profesionálne zvládnutá," napísali v obsiahlom statuse s pripojeným videom.

Vo štvtok (11. 7.) polícia komunikovala cez sociálnu sieť konkrétny sumár údajov z masovej bitky: 106 nasadených policajtov, 24 ďalších policajtov eskortovalo zadržaných, 107 zadržaných a zaistených osôb, 56 osôb obvinených z výtržníctva, 41 Poliakov a 15 Holanďanov, 51 zaistených osôb (Bulhari), 17 ľahko zranených v rámci ich bitky (iba z táborov fanúšikov).

„Príslušníci Policajného zboru operatívne monitorujú pohyb futbalových fanúšikov pri takzvaných rizikových zápasoch. Napriek tomu, že včera došlo k náhodnému stretu dvoch táborov, policajti zasiahli rýchlo a situáciu zvládli profesionálne,“ zhodnotil policajný prezident Milan Lučanský.

Na hromadnú bitu reagoval aj primátor Bratislavy Matúš Vallo. 

"Nechcem špekulovať, či niekto podcenil situáciu alebo ako sa takto mohla vymknúť kontrole, to sú otázky hlavne na políciu. Ja nateraz vyjadrujem hlavne ľútosť nad zničeným majetkom a len veľmi dúfam, že neprišlo k ujme na zdraví nevinných ľudí, ktorí si nič netušiac prišli užiť do mesta príjemný letný večer," napísal krátko po zverejnení informácie o bitke v stredu (10. 7.) na sociálnej sieti Vallo.

Ako dodal, začínajú počítať škody: "Teraz zbierame ďalšie informácie a situáciu preverujeme priamo na mieste. V spolupráci so Starým Mestom tiež zabezpečujeme upratovanie, monitorovanie škôd a odstránenie následkov tejto bitky."

Portál hnonline.sk informoval, že bitka sa mala strhnúť medzi fanúšikmi poľského tímu Cracovia Krakov, ktorá hrá zajtra v Dunajskej strede a bulharskými fanúšikmi. "Do bitky mali byť zapletení aj fanúšikovia Ajaxu Amsterdam," písalo internetové vydanie Hospodárskych novín.

Medzičasom sa objavilo aj video, ktoré hromadnú bitku zachytáva:

Zápas v Ružomberku bude pod drobnohľadom polície

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Žiline pripravilo bezpečnostné opatrenia v súvislosti so štvrtkovým futbalovým stretnutím medzi mužstvami MFK Ružomberok a PFC Levski Sofia.

TASR o tom informoval hovorca KR PZ v Žiline Radko Moravčík.

Doplnil, že opatrenia pripravili policajti za účelom ochrany života, zdravia, majetku, verejného poriadku, zamedzenia výtržnostiam a diváckemu násiliu v okolí futbalového štadióna a v meste Ružomberok.

Policajti budú dohliadať aj na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

"Pozornosť zamerajú hlavne na okolie futbalového štadióna, kde budú riadiť a usmerňovať cestnú premávku. Najmä v blízkom okolí futbalového štadióna treba počítať so zhustenou cestnou premávkou. Polícia žiada futbalových fanúšikov aj širokú verejnosť o trpezlivosť a dôsledné rešpektovanie pokynov policajtov," uzavrel Moravčík.

Autor: TASR/Redakcia

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Danko čaká ospravedlnenie od prezidentky: Nerobte zo mňa človeka, čo sa nevie správať

7:15 Danko čaká ospravedlnenie od prezidentky: Nerobte zo mňa človeka, čo sa nevie správať

Prezidentka SR Zuzana Čaputová by sa mala ospravedlniť predsedovi Národnej rady (NR) SR Andrejovi Da…