VIDEO Ľudia sa bavia na nemeckej polícii. Tieto opatrenia proti terorizmu musíte vidieť

6.12.2017 17:25

Po vlaňajšom teroristickom útoku na vianočné trhy v Berlíne nenechávajú európske mestá počas sviatkov nič na náhodu. Bariéry, ktoré majú zabrániť tomu, aby niekto znova použil auto ako zbraň, sa objavili aj na Slovensku a v Berlíne tieto betónové prekážky zakryli baliacim papierom, aby pripomínali darčeky a nie bezpečnostné opatrenia. V nemeckom Lipsku zvolili mobilnú bariéru, z ktorej si ľudia začali robiť posmešky ihneď po spustení.

VIDEO Ľudia sa bavia na nemeckej polícii. Tieto opatrenia proti terorizmu musíte vidieť
Foto: ReproFoto: YouTube
Popis: Vianočné bezpečnostné opatrenia v nemeckom Lipsku
V Lipsku je každoročne jeden z najkrajších vianočných trhov v celom Nemecku, a preto nie div, že sa do tohto saského mesta idú pozrieť ľudia aj zo zahraničia. Bezpečnosť je preto po minuloročnom útoku na vianočné trhy v Berlíne ešte dôležitejšia ako kedykoľvek v minulosti. Polícia v Lipsku však nemohla úplne uzavrieť vstup do centra, kde sú trhy, pretože tadiaľ vedie električková trať. Poradila si preto po svojom. 
 
Riešením bola v Lipsku pohyblivá bariéra v podobe policajnej dodávky, ktorá sa okamžite stala terčom posmeškov miestnych obyvateľov a dostala sa, samozrejme, aj na internet v podobe videa. Na zrýchlenom zázname, ktorý v rôznych hudobných variáciách baví internet, vidieť, ako sa policajné vozidlo uhýba vždy, keď ide električka. 
 
Takáto „brána“ z policajných áut baví Nemcov aj turistov, ale pravda je, že ide o účinné opatrenie, ktoré nie je až také neobvyklé. Podobne pristupujú k bezpečnosti v centre mesta napríklad v Bruseli počas summitov, keď je potrebné uzavrieť okolie európskych inštitúcií len pre akreditované osoby. Aj v tomto prípade používa polícia autá ako „brány“, s ktorými sa uhýba z cesty. 
 
Len pripomeňme, že prísnejšie bezpečnostné opatrenia, ktoré panujú v mestách po celej Európe, boli prijaté aj pre vlaňajší teroristický útok na vianočné trhy v Berlíne. Atentátnik vtedy použil dodávku a v rýchlosti vrazil do davu ľudí. Pri útoku zomrelo 12 ľudí. 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

14:25 Dôchodkový strop Smeru. Most a SaS o tom nechcú počuť. Matovič chce zmenu podľa počtu detí

Koaličná strana Smer-SD je pripravená s politickými stranami rokovať o návrhu zastropovania veku odc…