VIDEO Kto šéfuje Smeru? Danko takto reagoval, či v tom má už jasno

10.9.2019 7:03

Lídri koalície sa na pondelkovej koaličnej rade venovali programu nadchádzajúcej riadnej schôdze Národnej rady (NR) SR. Povedal to predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) s tým, že preňho je priebeh schôdze dôležitý najmä z hľadiska schvaľovania zákonov.

VIDEO Kto šéfuje Smeru? Danko takto reagoval, či v tom má už jasno
Foto: TASR
Popis: Andrej Danko

 "Okrem dvoch, troch zákonov z toho veľkého počtu na koaličnej rade nevznikli žiadne problémy. Myslím si, že schôdza z hľadiska vládnych a poslaneckých návrhov, až na pár výnimiek, by mala byť dôstojná, že nie sú problémy," povedal Danko s tým, že je najvyšší čas baviť sa o tom, čo môže vyrieši problémy ľudí.

Podstatné je preňho to, aby prešli v pléne napríklad návrhy na zníženie dane z príjmov, DPH či oslobodenie dôchodcov od koncesií a podobne.

Koaliční partneri podľa jeho slov hovorili aj o návrhu predsedu Smeru-SD Roberta Fica o vymáhaní výživného štátom. Danko jeho návrh akceptuje, problém však nevidí len v samotnom vymáhaní.

Pri spore o výživné považuje za dôležité, aby súd do 30 dní rozhodol o jeho výške. Danko avizoval, že takýto návrh plánuje predložiť.

Na otázku, či má jasno v tom, kto šéfuje Smeru-SD, odpovedal, že je to záležitosť vzťahu Fica s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD). 

"Ja som človek, ktorý sa prispôsobí a musím s tým žiť. Toto je otázka vnútorných vzťahov Roberta Fica a Petra Pellegriniho. Nechcite odo mňa, aby som do toho vnášal emóciu," reagoval líder SNS.

Vyjadrenie Danka nájdete na pripojenom videu TA3 od zhruba 10.35 minúty:

Podstatné sú pre neho v súčasnosti návrhy zákonov, ktoré môžu pomôcť ľuďom. "O tom sme sa dnes tri hodiny zodpovedne rozprávali," dodal Danko v súvislosti s koaličnou radou.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čistky v NAKA. Neboli prínosom pre útvar, komentoval Lučanský

9:17 Čistky v NAKA. Neboli prínosom pre útvar, komentoval Lučanský

Najlepší policajti, pracujúci v Národnej kriminálnej agentúre (NAKA), na svojich miestach zostávajú …