VIDEO: Kollár v Miláne pred Salviniho davom: Priatelia, viete kto je najpopulárnejším svetovým politikom na Slovensku?

18.5.2019 19:25

Tisícky ľudí sa zhromaždili v sobotu na námestí pred milánskym dómom, aby oslávili vytvorenie aliancie európskych nacionalistických strán, ktorú inicioval taliansky vicepremiér a minister vnútra Matteo Salvini, informovala agentúra DPA. Na zhromaždení sa zúčastnil aj predseda slovenského hnutia Sme rodina Boris Kollár.

VIDEO: Kollár v Miláne pred Salviniho davom: Priatelia, viete kto je najpopulárnejším svetovým politikom na Slovensku?
Foto: TASR
Popis: Na snímke predseda strany Sme rodina Boris Kollár počas prejavu na zhromaždení pri príležitosti vytvorenia aliancie európskych nacionalistických strán, ktorú inicioval taliansky vicepremiér a minister vnútra Matteo Salvini v Miláne 18. mája 2019.

"Som rád, že tu dnes môžem byť s vami," povedal Kollár vo videu zverejnenom na sociálnej sieti Facebook. Salvini je podľa jeho slov najpopulárnejší svetový politik na Slovensku.

"Slovákom sa páči preto, lebo dokázal vyriešiť problém s migrantmi," povedal Kollár. "On chráni tradície a pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú," pokračoval.

Kollár zhromaždených ľudí vyzval, aby zjednotili svoje sily. Líder hnutia Sme rodina sa kriticky vyjadril na adresu tradičných politikov na Slovensku, v Taliansku a v Európskej únii.

Salvini, ktorý je lídrom protiimigračnej strany Liga Severu, by chcel dosiahnuť zomknutie krajne pravicových strán v rámci svojej pravicovej Aliancie pre ľudí a národy.

FOTO TASR: Na snímke taliansky vicepremiér a minister vnútra Matteo Salvini počas prejavu na zhromaždení v Miláne 18. mája 2019. 

Líder pravicovej strany Liga Severu Salvini zhromaždeniu pred milánskym dómom povedal, že v Miláne "sa píše nová kapitola dejín".

Na zhromaždení sa zúčastnili aj líderka francúzskej krajne pravicovej populistickej strany Národné združenie (RN) Marine Le Penová, predseda holandskej Strany slobody (PVV) Geert Wilders a spolupredseda pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Jörg Meuthen (na snímke TASR).

Jörg Meuthen

"Začali sme novú politickú éru," povedal Meuthen, ktorý obvinil "arogantných technokratov" z ničenia Európy a sľúbil, že zosadí politické elity. Wilders pochválil hostiteľa slovami, že Európa potrebuje viac ľudí ako Salvini. 

Geert Wilders na snimke TASR

Salvini sa podľa DPA snaží vytvoriť celoeurópsku alianciu krajne pravicových strán s cieľom dosiahnuť prevrat v politike EÚ, kde tradične dominujú stredopravé, liberálne a stredoľavé strany.

Takáto aliancia môže podľa Le Penovej "po prvý raz za niekoľko desaťročí" zmeniť štruktúru EÚ.

V Miláne sa konala aj demonštrácia ľavicových skupín a politikov. Nápisy na transparentoch rozvešaných na okolitých budovách sa dožadovali "návratu ľudskosti" a budovania mostov, nie stien, uvádza DPA.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Facebook a iné osobné priority! Pellegrini takto vracia úder Kiskovi

19:21 Facebook a iné osobné priority! Pellegrini takto vracia úder Kiskovi

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) uviedol, že Andrej Kiska mohol vo funkcii prezidenta Slovenskej r…