VIDEO Kollár kritizuje štátny podnik: Ľuďom predajú najväčší brak suverénne najdrahšie

20. 11. 2018 7:00

Informácia o raste cien energií a plynu pobúrila širokú verejnosť aj viacerých politikov. Šéf hnutia Sme rodina za to viní stranu Smer. Rovnako však kritizuje aj cenu tuhého paliva, ktorú nastavil štátny podnik Lesy Slovenskej republiky.

VIDEO Kollár kritizuje štátny podnik: Ľuďom predajú najväčší brak suverénne najdrahšie
Foto: Reprofoto: Facebook/Boris Kollár
Popis: Boris Kollár

Šéf Sme rodina poukazuje na to, že so zimou nastupuje aj vykurovacia sezóna, ktorú ľudia riešia elektrinou, plynom alebo tuhým palivom. S týmto obdobím spomína predvolebné sľuby Smeru, kde predseda strany Robert Fico garantoval udržanie nízkych cien energií. „Aká je realita? Od1. Januára máme zvýšenú cenu elektrickej energie a skokové zvýšenie cien plynu. Čo si ľudia o tých politikoch môžu myslieť? Kradnú, podvádzajú, a toto je výsledok,“ uviedol Kollár.

V tejto súvislosti poukázal aj na iný problém – a to ceny dreva a tuhého paliva v štátnom podniku Lesy Slovenskej republiky. Dodal, že ide o monopolného predajcu dreva. Vysvetlil, že ponúkajú šesť kategórii dreva, pričom prvé je najkvalitnejšie a šieste je drevo, ktoré je nekvalitné a dá sa použiť iba na spaľovanie. „Toto tuhé palivo dnes predávajú za cenu 60 eur za meter kubický. Priemer ostatných, kvalitnejších driev, je 49 eur za rovnaké množstvo a táto sociálna garnitúra, ktorá vládne, vám pripravila najvyššiu cenu za najnekvalitnejšie drevo,“ vysvetlil.

Podľa jeho názoru ide o bonus, respektíve perličku na zimu, pričom takýmto spôsobom si vládna koalícia predstavuje sociálnu politiku. Poukázal na to, že vyše 600-tisíc ľudí je ohrozených chudobou, pričom chcú ušetriť každé euro. „Z toho dôvodu prechádzajú na kúrenie v tuhom palive a oni im najväčší brak predajú suverénne najdrahšie. A tým sa ešte idú hrdiť. Chcem, aby každý videl sociálnu politiku, ktorú reálne robia. Toto je výsledok,“ uzavrel kriticky.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: PH
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Matovič: A čo sa zabijem, keď som dobrý? Fanúšikom zaludov a péeskarov sme vyrazili dych

9:19 Matovič: A čo sa zabijem, keď som dobrý? Fanúšikom zaludov a péeskarov sme vyrazili dych

Líder OĽaNO Igor Matovič čelí kritike, že spája ľudí, ktorých by spájať nemal. Kameňom úrazu má byť,…