VIDEO Kollár: Toto prekonalo aj takých sociálnych netvorov, ako boli Kaník s Beblavým

5. 9. 2019 10:49

Súčasná vládna garnitúra predstavuje občanom množstvo sociálnych balíčkov. Jedným, ktorý bude stáť ľudí viac ako 70 miliónov eur, sa však zabudla pochváliť. Preto to urobím za ňu. Hovorí Boris Kollár, predseda Sme rodina vo videostatuse na sociálnej sieti. Reaguje tak na zmeny v kategorizácii liekov, ktoré majú nastať od 1. októbra.

VIDEO Kollár: Toto prekonalo aj takých sociálnych netvorov, ako boli Kaník s Beblavým
Foto: PL.sk
Popis: Boris Kollár

„Dúfam, že sa mi za to potom poďakujú,“ pokračuje ironicky predseda Sme rodina.

Ako odznelo na tlačovej besede Sme rodina v utorok (3. 9.) od 1. októbra bude rozhodnutím ministerky zdravotníctva platiť nové opatrenie ministerstva zdravotníctva o úhradách a doplatkoch za lieky, ktoré prináša drastické zmeny v neprospech slovenských pacientov.

Pri zohľadnení doterajšej spotreby všetkých kategorizovaných liekov to môže pre občanov na doplatkoch predstavovať záťaž takmer 75 mil. eur ročne.

Kollár vo videu pokračuje: „V rámci revízie úhrad za lieky vám ide vláda vybrať z vreciek 70 miliónov a to ešte tak, že opatrením postihnú tých najzraniteľnejších s chronickými chorobami – s  diabetes, onkologickými chorobami..., ktorí budú musieť doplácať za lieky, aby vôbec mohli žiť!“

Zdroj: Facebook/Boris Kollár

Podľa Sme rodina problém je výsledkom zlej cenotvorby zo strany štátu, na ktorý upozornili niektorí novinári a dokonca aj zdravotné poisťovne, opakovane aj Asociácia na ochranu práv pacientov.

„A toto priniesla táto sociálna vláda, len sa zabudla pochváliť týmto sociálnym balíčkom,“ rozčuľuje sa na sociálnej sieti Kollár.

Chýba srdce, tvrdí predseda Sme rodina

„Keď Sme rodina už dvakrát predložila do parlamentu návrh zákona o úplnom zrušení doplatkov za lieky pre matky s deťmi do šesť rokov a pre dôchodcov, myslíte si, že to prešlo?“ rečnícky sa pýta a poukazuje aj na dôvod:

„...lebo sa na vás, ľudí, pozerajú cez tie svoje peňaženky a nepozerajú na vás cez srdce! A keď sa tu má niečo zmeniť, musí nastúpiť generácia politikov, ktorí sa na vás nebudú pozerať cez prizmu peňaženky, ale cez srdce, a budú cítiť vaše problémy.“

Podľa predsedu Sme rodina, ak by bol niekto čo i len trošku empatický, tak by „takéto svinstvo nemohol dovoliť“.

„Toto prekonalo aj tých sociálnych netvorov z ministerstva sociálnych vecí, ako bol Kaník s Beblavým,“ uzatvára Boris Kollár vo videostatuse na sociálnej sieti.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

VIDEO Absudné! Som obvinený za otázku bez odpovede, tvrdí Naď

17:58 VIDEO Absudné! Som obvinený za otázku bez odpovede, tvrdí Naď

Jaroslav Naď z OĽaNO si nie je vedomý, že by spáchal trestný čin ohrozovania utajovanej skutočnosti.…