VIDEO Kollár: Keď vie štát nakupovať stíhačky, tak sa musí vedieť postarať aj o matky s deťmi

22. 7. 2019 16:03

Silný štát sa neurčuje podľa toho, koľko kúpi stíhačiek, ale ako je schopný obrániť bezbranných, osobitne matky s deťmi. Predseda Sme rodina Boris Kollár sa rozohnil vo videostatuse na sociálnej sieti. A pomenoval aj základnú prioritu strany do budúcich volieb – ochrana najslabších, matiek s deťmi a dôchodcov.

VIDEO Kollár: Keď vie štát nakupovať stíhačky, tak sa musí vedieť postarať aj o matky s deťmi
Foto: TASR
Popis: Boris Kollár

„Tento štát má ešte veľmi veľa čo doháňať na poli ochrany matiek s deťmi,“ začína Kollár svoj apel, ku ktorému ho viedlo stretnutie s trojnásobnou matkou.

Ako ďalej uviedol, strana Sme rodina už prekladala návrh zákona, podľa ktorého by výživné od neplatičov mal vymáhať štát a nezvaľovať to na matku (návrh Petry Krištúfkovej v pléne NR SR neprešiel, o dva dni podobný návrh predložil Smer – pozn. PL.sk).

Zdroj: Facebook/Boris Kollár

Štát by sa mal podľa Kollára pri takýchto prípadoch ukázať ako silný.

„Vieme nakupovať, stíhačky, húfnice a kopec nepotrebných vecí, ale prečo štát neukáže svoju silu v tom, ako sa dokáže zastať rodín, matiek s deťmi?“ rečnícky sa pýta Kollár.

„Štát má ďaleko viac možností vymáhať záväzky od dlžníkov ako matky,“ konštatuje predseda Smer rodina.

„Matky musia chodiť pomaly po žobraní, a štátu je to jedno, a je mu aj jedno, čo dajú deťom na tanier,“ rozčuľuje sa ďalej Kollár.

 „Štát je slabý, mizerne slabý, úplne na hovno, ak sa nevie postarať o vlastné rodiny, o matky.

To bude našou prvoradou prioritou do budúcich volieb. Silno a tvrdo sa zasadzovať za rodiny, za matky s deťmi, za dôchodcov,“ zopakoval Boris Kollár svoj apel na sociálnej sieti.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Do velenia NATO prichádza nórska viceadmirálka s programom, ktorý ohromí. Šichtařová dúfa, že Aliancia už nikdy nebude musieť bojovať

23:58 Do velenia NATO prichádza nórska viceadmirálka s programom, ktorý ohromí. Šichtařová dúfa, že Aliancia už nikdy nebude musieť bojovať

To sú len drísty. Ekonómka Markéta Šichtařová sa zase raz rozohnila. Má obavy, že už dokonca aj do v…