VIDEO Kočner zostáva vo väzbe, rozhodol súd

1. 4. 2019 11:55

Marian Kočner zostáva vo väzbe. Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku dnes rozhodol, že v prípade obvinenia z falšovania zmeniek televízie Markíza zostáva v kolúznej väzbe. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta zároveň vylúčil, že by do úvahy pripadala tzv. technická väzba. „Považujem to za absolútne, absolútne nemožné!“ zdôraznil.

VIDEO Kočner zostáva vo väzbe, rozhodol súd
Foto: TASR
Popis: Na snímke obvinený Marian Kočner v budove Špecializovaného trestného senátu v Banskej Bystrici vo štvrtok 20. decembra 2018.
Za Kočnera bol na neverejnom zasadnutí senátu jeho obhajca Marek Para, ktorému dal obvinený súhlas na konanie v jeho neprítomnosti. Podľa Kočnera sú porušované práva na jeho obhajobu.
 
Prokurátor toto tvrdenie odmieta. V prípade falšovanie zmeniek (tzv. zmenkový trestný čin) hrozí Kočnerovi trest 12 až 20 rokov. Obhajoba navrhovala nahradiť väzbu technickými prostriedkami.
 
Takýto návrh padol. „Je to absolútne, ale absolútne neprijateľné,“ dôrazne povedal prokurátor.
 

Ďalší obvinení v tejto kauze Pavol Rusko a Štefan Ágh v tejto kauze trvajú na svojej obhajobe a určite nespolupracujú, uviedol Ján Šanta.
 
Prokurátor Šanta zároveň potvrdil ovplyvňovanie iných osôb „zo strany obvineného v danej veci“. Dvakrát absolútne uviedol aj pri otázke, či  jeho samotného sa Kočner pokúsil ovplyvňovať. „Abolútne, ale absolútne si to neviem ani predstaviť,“ konštatoval.
 
 
 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Pôvodne maštaľ pre boháčov, teraz slovenský konzulát v New Yorku. Rekonštrukcia budovy na Manhattane chce čas.  Sme v rukách amerického systému, vysvetľuje Lajčák

8:40 Pôvodne maštaľ pre boháčov, teraz slovenský konzulát v New Yorku. Rekonštrukcia budovy na Manhattane chce čas. Sme v rukách amerického systému, vysvetľuje Lajčák

Slovenská republika po 26 rokoch konečne získala budovu na Manhattane, ktorá jej už patrí. Slovensko…