VIDEO Kiska vytiahol zbrane ťažkého kalibru. Rozhoduje sa, či sme mafiánskym štátom, tvrdí a pripája rázne ultimátum pre Kažimíra

14.9.2017 11:55

Prezident Andrej Kiska tvrdí, že sa v týchto dňoch rozhoduje, či Slovensko je, alebo nie je mafiánskym štátom. Naráža pritom na anonym, ktorý zverejnil informáciu o daňových únikoch jeho spoločnosti. Kiska dokonca požiadal o vysvetlenie aj ministra financií Petra Kažimíra a dal mu aj ultimátum.

VIDEO Kiska vytiahol zbrane ťažkého kalibru. Rozhoduje sa, či sme mafiánskym štátom, tvrdí a pripája rázne ultimátum pre Kažimíra
Foto: Reprofoto: Facebook/Andrej Kiska
Popis: Andrej Kiska

Spoločnosť Kiska Travel Agency vyšetrovala Finančná správa aj polícia, lebo zistili, že si skrátila dane z príjmu za rok 2014. Prezident Andrej Kiska v utorok predstúpil pred novinárov s tým, že nemá čo skrývať. Čeliť musel aj otázke, či to dal na Bašternáka. Kiska však vidí problém v tom, že táto informácia pochádza z anonymu a je únikom z Finančnej správy. Viac sme o tom písali TU.

Členov vlády však neuspokojilo vysvetlenie Kisku, ktoré ponúkol k daňovej kontrole a policajnému vyšetrovaniu v rodinnej firme.

„Stále si myslím, že Finančná správa vtedy robila to, čo mala robiť aj z hľadiska záverov, aj trvania na svojich záveroch,“ reagoval minister financií Peter Kažimír (Smer-SD) na utorňajšie vysvetlenia prezidenta. Viac sa dočítate TU.

Prezident Kiska však prešiel do protiútoku. Na sociálnej sieti Facebook zverejnil video, v ktorom hovorí o mafiánskych praktikách.

„V týchto dňoch sa rozhoduje, či Slovensko je, alebo nie je mafiánskym štátom. Sú mafiánske praktiky, keď sa utajované dokumenty vyťahujú a používajú proti občanom našich krajín, proti politikom. Ak sa dnes používajú takéto mafiánske praktiky proti hlave štátu, tak žiaden občan na Slovensku si nemôže byť istý, že takéto mafiánske praktiky nebudú použité aj proti nemu,“ hovorí vo videu Kiska.

Andrej Kiska zároveň dodáva, že požaduje vysvetlenie od ministra financií Petra Kažimíra, pričom mu dal aj ultimátum. „Dnes som požiadal ministra financií Petra Kažimíra o vysvetlenie, ako je možné, že zákonom chránené informácie Finančnej správy unikajú cez anonymné e-maily z Ukrajiny. Zároveň som ho vyzval, aby ma do pondelka dopoludnia pred mojím odletom na Valné zhromaždenie OSN informoval, aké dôsledky z toho vyvodí,“ pokračuje prezident.

„Bude Slovensko mafiánskym štátom? Spravme všetko preto, aby sa toto skutočne nestalo,“ uzavrel prezident Kiska s tým, že o svojich ďalších krokoch bude priebežne informovať.

Ing. Andrej Kiska

  • BPP
  • Prvý nezávislý prezident Slovenskej republiky
  • prezident

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: OS
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Polícia zatkla Mariana Kočnera

17:50 Polícia zatkla Mariana Kočnera

AKTUALIZOVANÉ Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes na základe príkazu prokurátora Úradu špeciálne…