VIDEO Kim si nedá pokoj. KĽDR uverejnila záznam, na ktorom sa vyhráža zničením Bieleho domu

30. 4. 2017 20:10

Video, ktoré ukazuje v zostrihu bombardovanie, armádu a krátko aj zábery na Biely dom a budovu Kapitolu vo Washingtone, vyšlo v čase, keď prezident USA Donald Trump uviedol, že „vojna s KĽDR nie je rozhodne vylúčená“. Rinčanie zbraní tak neutícha a napätie na Kórejskom polostrove sa stupňuje.

VIDEO Kim si nedá pokoj. KĽDR uverejnila záznam, na ktorom sa vyhráža zničením Bieleho domu
Foto: SITA
Popis: Kim Čong-un, vodca KĽDR
reklama
„Diplomatické riešenie konfliktu sa javí ako veľmi problematické, hoci by sme si, samozrejme, želali vyriešiť všetko mierovou cestou. Treba si priznať, že vojna s KĽDR nie je rozhodne vylúčená,“ varoval Trump. Propaganda severokórejského režimu však nespí a nebojí sa takýchto vyhlásení svetovej mocnosti, ktorá stojí na strane Juhokórejskej republiky. 
 
V propagandistickom videu, ktoré Pchjongjang vypustil do sveta vo štvrtok, je hlavným cieľom budúceho útoku KĽDR Biely dom. Podľa denníka Washington Post sa v jednom z titulkov vo videu v preklade píše: Keď nepriateľ urobí prvý krok k provokácii a invázii. 
 
Nasleduje spŕška rýchlych záberov na lietadlá, lode, tanky a vojakov, ktorí sa práve vylodili na pobreží. Nechýbajú ani salvy rakiet a celý propagandistický počin je podfarbený typicky severokórejskou hudbou pripomínajúcou skôr vojenský pochod či volanie do zbrane. 
 
S uverejňovaním propagandy majú v KĽDR bohaté skúsenosti a videá nie sú v tomto smere výnimkou. Toto doposiaľ najnovšie sa objavilo v čase, keď rastie napätie na Kórejskom polostrove pre opakované raketové testy, ktorými Pchjongjang testuje aj to, ako ďaleko môže zájsť. Prezident USA Donald Trump dal však jasne najavo, že ak sa nebude dať so severokórejským režimom dohodnúť diplomatickou cestou, nie je vylúčený vojenský konflikt. 
 
 
Celý text v angličtine nájdete TU.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

23:59 Domáce násilie počas koronakrízy rástlo. Následky týrania sú nielen na duši. Mozog traumatizovaných ľudí vyzerá inak, tvrdí psychologička Krasulová

V čase koronakrízy sa významne zvýšil počet prípadov domáceho násilia, ktoré sa oznamovalo na Generá…