VIDEO Kaderník aj youtuber Zlý zajo. Sulík predstavil ďalšie mená kandidátky

11.10.2019 10:57

Predseda SaS Richard Sulík predstavil v piatok ďalšie nové tváre na kandidačnej listine strany do parlamentných volieb. Sú medzi nimi starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová, spoluorganizátor protikorupčného pochodu Tomáš Popovič, youtuber Ladislav Miko či mladý podnikateľ Polat Elalmis. Sulík o tom informoval na piatkovej tlačovej konferencii. Sulík tiež povedal, že na pozíciu podpredsedu parlamentu už SaS nebude navrhovať svojho nominanta.

VIDEO Kaderník aj youtuber Zlý zajo. Sulík predstavil ďalšie mená kandidátky
Foto: FB R. Sulík
Popis: Snem SaS

Turbulencie v strane

Sulík poukázal na to, že "mierne turbulencie" v strane sa skončili odchodom malej skupinky ľudí. "My sa konečne môžeme venovať tomu, ako prispejeme k odstaveniu Smeru-SD," skonštatoval s tým, že na kandidátke majú ešte zopár voľných miest.

Dôležitý kandidáti sú už však podľa jeho slov známi.

Popovičovou ambíciou bude podľa jeho slov pokračovanie v boji proti mafii z politickej pozície. Afurichtová si myslí, že SaS dokázala kontrolovať výkon vlády a obmedziť "nekalé praktiky". Kandidovať bude z čísla 101. Pozíciu starostky sa podľa svojich slov opustiť nechystá, deklarovala slušný výkon oboch pozícií. Dodala, že ak by bol ich výkon akýmkoľvek spôsobom ovplyvnený, vyvodí dôsledky.

Nominanta na pozíciu podpredsedu Národnej rady SR pretláčeť nebudeme

Sulík sa vyjadril aj k otázke podpredsedu Národnej rady (NR) SR. Na pozíciu po odchode Lucie Ďuriš Nicholsonovej do europarlamentu nominovali Ľubomíra Galka, ten však voľbou v pléne neprešiel a zo strany napokon vystúpil. Sulík povedal, že do volieb už svojho nominanta pretláčať nebudú.

Dodal, že na post šéfa parlamentného výboru na kontrolu Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) nominujú poslanca Milana Laurenčíka. Líder Sas v súčasnosti nechcel hovoriť ani o žiadnych ambíciách pri povolebnom prerozdeľovaní kresiel vo vláde.

Nové mená

Svoj návrh kandidátky a viaceré nové osobnosti na nej predstavil Sulík už začiatkom mesiaca. Boli medzi nimi napríklad predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba či bývalý vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Pavol Milan. Kandidovať mal za SaS aj exriaditeľ RTVS Václav Mika, ktorý napokon z kandidatúry odstúpil.

Demokratické jadro SaS

Po sobotňajšom (5. 10.) nominačnom kongrese SaS zo strany vystúpili členovia Demokratického jadra SaS okolo Ľubomíra Galka a Jozefa Rajtára. Zo strany odišli po tom, ako členovia SaS hlasovaním vylúčili zo strany dovtedajšiu predsedníčku poslaneckého klubu Natáliu Blahovú. Okrem toho na kongrese schválili Sulíkov návrh kandidátky, na ktorom predstavitelia jadra nefigurovali.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Bugár tvrdí, že na Vazovovej nebol: Veci, ktoré sú v Gorile, sú veľmi ľahko vyvrátiteľné

12:51 Bugár tvrdí, že na Vazovovej nebol: Veci, ktoré sú v Gorile, sú veľmi ľahko vyvrátiteľné

redseda Mosta-Híd Béla Bugár tvrdí, že on ani žiadny jemu blízky človek nebol v konšpiračnom byte z …