VIDEO Ide o organizovaný útok na vládu. Stojí za ním Eset. Vyhlásil to expremiér Robert Fico

16. 8. 2019 16:07

K dopoludňajšiemu vyhláseniu strán Progresívne Slovensko. Spolu, KDH a Za ľudí sa vyjadril predseda strany Smer – SD Robert Fico. Krátke stretnutie s novinármi bolo bez otázok, lebo na tie podľa Ficových slov, bol priestor včera. „Dúfam, že moje slová upútajú pozornosť najmä zástupcov opozičných strán," uviedol predseda Smeru.

VIDEO Ide o organizovaný útok na vládu. Stojí za ním Eset. Vyhlásil to expremiér Robert Fico
Foto: TASR
Popis: Robert Fico
reklama

„ESET-u, firme, ktorá je podľa cudích zdrojov preukázateľne napojená na tajné zahrančné služby, nič nevychádza. Denník N dohromady nikto nečíta. Nevyšiel im ani Andrej Kiska, z ktorého sa vykľul daňový podvodník. Líder strany Progresívne Slovensko Truban je narkoman a druhotriedny díler," začal Fico.

 

Podľa neho to, čo dnes vidíme, je typický eseťácky mediálny lynč – dohoda medzi politikmi, médiami a politickými analytikmi.

„Mal som dnes konzultácie s Andrejom Dankom aj Bélom Bugárom,“ pokračoval predseda Smeru.

Aj je Beblavý nový politik, ja som politické embryo

„Zhodli sme sa, že ide o absolútny organizovaný útok na vládu a koalíciu, lebo opozícia nie je schopná túto vládnu koalíciu poraziť,“ konštatoval Fico.

A k jednotlivým lídrom strán, ktoré sa samé nazývajú „nové“ a ich lídri „noví politici“, uviedol:

„Beblavý bol vo vláde možno sedem rokov pred mnou. Potom ja som politické embryo, ak on je nový politik,“ uviedol Fico k predsedovi strany Spolu (Beblavý bol štátnym tajomníkom ministra práce Ľudovíta Kaníka v roku 2002 – pozn. PL.sk.).

„Keby radšej vysvetľoval, ako jeho rodina sprivatizovala Palmu a odkiaľ zobral na rodinný dom," dodal k Beblavému.

O Andrejovi Kiskovi povedal, že „všetci dobre vieme, čo je zač“.

Hlina by predal aj vlastnú stranu

Podľa Fica ide o daňového, volebného a politického podvodníka, ktorý "ak by podnikal v pohrebnej službe, zobral by mŕtvemu aj ponožky“.

Pri Trubanovi Fico zistil, že „treba byť potetovaný a brať drogy, aby ste boli politik“.

„Hlina by predal aj vlastnú stranu,“ uviedol k predsedovi KDH a narážal tak na ochotu KDH spojiť sa aj so stranami, ktoré podporujú registrované partnerstvá, homosexuálne manželstvá a adopcie homosexulámi.

Zdroj: Facebook/Andrej Kiska - Za ľudí

„Výborne som sa zabavil, keď títo ľudia dnes deklarovali, podpísanie dohody, že nebudú zasahovať polícii do práce. Ak je toto alternatíva pre Slovensko, musím sa smiať,“ povedal Fico a znovu pripomenul, ako Andrej Kiska sa ešte ako prezident zaujímal u orgánov činných v trestnom konaní o stave vyšetrovania svojich káuz.

„O osude tejto krajiny nemôže rozhodovať neoverená esemesková komunikácia nejakého chvastúňa, ktorý sa predvádza pred ženou,“ zopakoval svoje stanovisko zo včera (15. 8.) predseda Smeru – SD.

Prečo nepíšete o raňajkách so Sulíkom?

A dáva si rečnícku otázku: „Ako je možné, že neoverená komunikácia má rozbiť tento štát?“

„Prečo nepíšete o raňajkách so Sulíkom, o stretnutiach s Matovičom v jeho rezidencii, o tom, ako chodil na Plesy v opere, kde sa stretával so všetkými, obrátil sa na novinárov?" a dodal, že za daňové podvody bol Kočner obvinený dávno ped vraždou.

Stanovisko spoločnosti Eset

Spoločnosť Eset odmieta obvinenia zo spolupráce so zahraničnými spravodajskými službami. Podľa svojho vyjadrenia pri odhaľovaní kybernetickej kriminality pomáha orgánom činným v trestnom konaní po celom svete, vrátane slovenskej polície. "Eset je absolútne apolitická firma, ktorá nikdy nepodporila konkrétneho politika alebo politickú stranu. Zároveň spoločnosť Eset nevlastní žiadne médium," dodala firma pre TASR.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: AV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

18:25 Nariadi nám OSN prijať utečencov? Jasné fakty

Svetové médiá už informovali, že OSN rozhodla, že klimatických utečencov nebudú môcť vrátiť do krají…